Nurkowanie wrakowe Narvik

  • 2017-06-15 18:00-2017-06-25 12:00
  • w ofercie
  • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zapraszamy na niesamowite nurkowania wrakowe w Norweskim Narwiku. Narwik jest jednym w wielu miejsc w których podczas II wojny światowej zatopiono dużą ilość statków handlowych i wojennych. Dołącz do naszej grupki 12 osób i zanurkuj w jednym z bardziej znanych miejsc nurkowań wrakowych świata.

9 kwietnia 1940 świat obiegła wieść o ataku Niemiec na Danię i Norwegię. Był to początek operacji "Wesserubung". Jednym z etapów tej operacji było zdobycie portu w Narwiku, który miał kluczowe znaczenie zarówno dla Niemców, jak i aliantów, ze względu na linię kolejową ze szwedzkiej Kiruny. Tą drogą III Rzesza sprowadzała 1/3 rudy żelaza ze Szwecji - kluczową dla przemysłu zbrojeniowego. Od 9 do 14 kwietnia 1940 na wodach w rejonie Narwiku toczyły się bitwy morskie, w wyniku których zniszczona została niemiecka flota.
Wraki spoczywają na głębokości nie przekraczającej 40m. Duża ich ilość znajduje się na głębokości około 30m. Część z nich ze względu na położenie, na szlaku wodnym została pozbawiona nadbudówek, część spoczywa w pełnej okazałości. Są również miejsca w których leżące obok siebie wraki są tak blisko że można z jednego na drugi przepłynąć prowadzącą do nich linką.
II wojna światowa pochłonęła w rejonie Narwiku bardzo dużo statków obecnie spoczywają na dnie i cieszą oko odwiedzających je nurków. Dołącz do naszej grupy i poznaj jedno z większych podwodnych cmentarzysk II wojny światowej.


Okres czerwca jest jednym z lepszych do nurkowania. Biorąc pod uwagę, długość dnia, dość wysoką jak na Norwegię temperaturę wody i jeszcze (mamy nadzieję) mały zakwit planktonu i tym samym dobrą widoczność.

Wyjazd zorganizowany jest w opcji zakwaterowania w apartamentowcu z pokojami 3 osobowymi, salonem, kuchnią, sauną, dwoma łazienkami sporym tarasem z widokiem na fiord i marinę oraz suszarnią w której będziemy przechowywać sprzęt.
Wyżywienie bierzemy ze sobą. Ze względu na dość duży koszt norweskiego prowiantu zabieramy nasz! Smaczny i zdrowy :)
Nurkować będziemy z łodzi M/S Galten. Bardzo dobrze przygotowanej łodzi do nurkowań technicznych i rekreacyjnych. Łódź posiada wszystko co potrzeba. Miejsce na suszenie sprzętu, mesę, kompresor z bankiem różnych gazów nurkowych, toaletę, wygodne ławki nurkowe z zadaszeniem na wypadek jak by padało. Z zewnątrz nie wygląda specjalnie ale jest idealnie dostosowana do nurkowań.

Wyjazd do Narwiku zaadresowany do nurków nurkujących swobodnie do głębokości 30-35m posiadających zestaw dwu butlowy. Nurkowania tam nie są skomplikowane ale wymagają suchego skafandra i większego zapasu gazu ze względu na wielkość wraków warto spędzić na nich więcej czasu :)


W planie naszego pobytu mamy 6 dni nurkowych. Każdego dnia będziemy nurkować 2 razy dziennie.
Narvik jest bardzo bardzo daleko na północ w związku z powyższym mamy do zaproponowania dwa sposoby transportu, lądowy i lotniczy. Ten lądowy ogranicza się do max 5 osób, tyle mieści się w naszym Jumperze :) zapraszamy również towarzyszące nam auta :)
Ten lądowy jest o tyle ciekawy gdyż w drodze do Narwiku możemy się zatrzymać i zanurkować na wraku samolotu Junker 52 leżący na dnie jeziora na niewielkiej głębokości 8m.

Plan wyjazdu:
15 czerwiec - prom z Gdańska o 18:00 w kierunku Nyneshamn
16 czerwiec - W Nyneshamn jesteśmy o 12:00. Dzień podróży w kierunku Narwiku
17 czerwiec - zakwaterowanie, omówienie planu pobytu
18 czerwiec - 2 nurkowania
19 czerwiec - 2 nurkowania
20 czerwiec - 2 nurkowania; safari w Rombakk Fjord
21 czerwiec - 2 nurkowania; safari w Rombakk Fjord
22 czerwiec - 2 nurkowania
23 czerwiec - 2 nurkowania
24 czerwiec -  wykwaterowanie transport w kierunku Nyneshamn
25 czerwiec - w Gdańsku jesteśmy o 12:00

Koszt:

Last Minute. Tylko 2 wolne miejsca 50% z ceny !!!
STARA CENA:
4'550 PLN - około przy założeniu zebrania grupki 11 osób.
NOWA CENA:
2275 PLN - LAST MINUTE. Tylko dwa miejsca !

Cena zawiera:
- Zakwaterowanie
- 12 nurkowań z łodzi
- Ładowanie butli powietrzem
- obsługę
Cena nie zawiera:
- Wyżywienie
- śpiwór (jeśli zdecydujemy się na 2 dni safari w ramach naszego pobytu i ceny)
- Ubezpieczenia nurkowego
- Transportu oraz transferów lotniczych (zapraszam do naszego Busa)

Cena wyjazdu zależy od ilości osób. Jeśli jesteś zainteresowany zapisz się. Z chwilą konieczności wpłaty zaliczki poinformujemy cię o finalnej ilości osób i tym samym koszcie wyjazdu. Mając ciebie na liście łatwiej będzie nam podjąć decyzję i poinformować resztę osób. nie czekaj tylko się zapisuj :)

  • 2017-06-15 18:00-2017-06-25 12:00
  • w ofercie
  • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat