Warszataty Extended Range - Fundation

Diamond Center

Warsztaty nurkowania w zestawie dwu butlowym, zaadresowane są do osób, które przed szkoleniem technicznym chcą poznać zasady funkcjonowania oraz procedury nurkowe z dwiema butlami na plecach "TwinSet". Warsztaty poświęcone są prawidłowemu wyważeniu, rozmieszczeniu ołowiu oraz podstawowym ćwiczeniom nurkowania w konfiguracji technicznej.

Zapisz się na warsztaty nurkowania w konfiguracji Tech. Zajęcia proponujemy wszystkim nurkom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dziale nurkowań technicznych.
Zajęcia są rekomendowane wszystkim tym, którzy przed szkoleniem Extended Range chcą sprawdzić swoje siły i poznać zasady nurkowania z dwiema butlami na plecach.
Z doświadczenia wiemy, że duża ilość przewodów, gorzej regulowana uprząż oraz inny sposób wyważenia może przy niewłaściwej konfiguracji zniechęcić do dalszej zabawy pod wodą. Nurkowanie w zestawie dwu butlowym nie musi być trudniejsze od tego z jedną butlą na plecach. Musisz wiedzieć, że korzystając z większej ilości sprzętu musisz poznać zasady, aby nimi lepiej zarządzać.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o konfigurację DIR, uznawaną przez wielu fachowców jako najlepszy sposób przygotowania sprzętu. Na zajęciach poznasz prawidłową konfigurację oraz sposoby jej wykorzystania.
Dużą uwagę poświęcimy również wyważeniu. Ze względu na nieco inny środek ciężkości nurkowie nurkujący z dwiema butlami muszą we właściwy sposób ułożyć balast. Prawidłowe wyważenie i ułożenie ołowiu jest krytyczne do prawidłowej pozycji nurka (Trym) oraz późniejszej nauki poruszania się pod wodą (Frog Kik, Back Kik i inne).
Twój instruktor pomoże Ci dobrać ilość oraz miejsce ułożenia ołowiu.
Jednym z kolejnych ćwiczeń jest nauka obsługi zaworów, umiejętność ich zakręcania i odkręcania w kilkunastu możliwościach wycieku. Dostęp do zaworów jest często ograniczony niewłaściwym dopasowaniem sprzętu oraz technik chwytu.

Jeśli podczas dwóch dni trwania warsztatów, czas pozwoli nam na dodatkowe ćwiczenia Twój instruktor zapozna Cię z technikami podania gazu "S-Drill" oraz pracy na zaworach "V-Drill" będące podstawami każdego kolejnego szkolenia w dziale technicznym.

Jeśli nie jesteś gotów na pełne szkolenie Extended Range zapisz się na warsztaty ! Pozwoli Ci to nabrać przekonania do nurkowań z zestawie lub przygotować Cię do nurkowań głębszych.

Zajęcia trwają dwa dni, prowadzone są nad jeziorem Kłodno w Chmielnie lub na basenie (opcja).

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem TwinSet.
Jeśli proponowana data nie pokrywa się z Twoimi planami - napisz do nas !! postaramy się dostosować termin to Twojego grafiku. KONTAKT

Wymagania wstępne:
1. Minimum 50 zalogowanych nurkowań
2. Certyfikat AOWD lub równoważny
3. Swoboda i komfort w nurkowaniach w przedziale 20m
4. Minimalny wiek 18 lat.
5. Badania lekarskie lub poprawnie wypełniony Formularz Medyczny.

Koszty:
- 550 zł koszt szkolenia
- 120 zł certyfikat (XR Fundation)

Cena zawiera:
- szkolenie
- wypożyczenie sprzętu
- ładowanie butli powietrzem
Cena nie zawiera:
- zakwaterowanie w Ośrodku Krefta jeśli wymagany
- dojazdów

Zapisz się na szkolenie

Dane pozostałych osób proszę podać w uwagach

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat