Nurkowanie dla Początkujących

Diamond Center

Nurkowanie jest proste i nie wymaga dużej siły i sprawności fizycznej, nie ma też górnej granicy wieku, w której możesz przystąpić do kursu! ​Aby przekonać się o tym jak proste jest poruszanie się pod wodą na początek skorzystaj z zajęć „Intro kliknij ” na basenie lub jeziorze. Instruktor po krótkim omówieniu zabierze Cię za rączkę na podwodną wycieczkę. Po zajęciach zdecydujesz czy chcesz zostać nurkiem czy też raczej nie jest to dla Ciebie.

Przed szkoleniem nurkowym skorzystaj z darmowych zajęć teoretycznych. Multimedialna książka dostępna jest na komputery stacjonarne, Tablety i Smartphoney. Więcej na temat darmowej materiałów edukacyjnych znajdziesz w dziale Darmowy kurs nurkowania kliknij...

Jeśli już teraz jesteś gotowy na pełne szkolenie nurkowe kliknij tu... Open Water Diver.

Open Water Diver to pierwszy etap od jakiego możesz rozpocząć swoją edukację nurkową !
Podczas szkolenia nauczymy Cię bezpiecznego poruszania pod wodą do głębokości 18m, a dzięki certyfikatowi bez problemu wypożyczysz sprzęt nurkowy lub zapiszesz się na wyjazd nurkowe.

Posiadając certyfikat OWD możesz doskonalić swoje umiejętności nurkowe poprzez liczne programy specjalizacyjne. W zależności w jakich warunkach będziesz nurkować, z jakim sprzętem będziesz miał do czynienia przygotowaliśmy dla ciebie liczne "specjalizacje", dzięki którym możesz poszerzać swoje umiejętności o nurkowania nocne, w suchym skafandrze, z użyciem technik nawigacji, nurkowanie wrakowe i inne.
Przejdź do działu Specjalizacje i zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy...

Praktyczne informacje dotyczące szkoleń OWD

  • Szkolenia OWD składa się z zajęć teoretycznych, zajęć na basenie oraz zajęć na wodach otwartych.
  • Program szkoleń nurkowych oferowanych w Centrum Nurkowym Tryton prowadzone są równolegle w organizacjach takich jak SSI, PADI, IANTD, CMAS, LOK, HSA oraz DAN.
  • Jako renomowany punkt szkoleniowy Trójmiasta spełniamy wszystkie niezbędne wymagania każdej z powyższych organizacji nurkowych.
  • Szkolenie podstawowe OWD możesz przeprowadzić w dwóch opcjach. W zależność czy chcemy je w 100% przeprowadzić w Polsce lub np ze względu na brak czasu "trochę w Polsce i trochę za granicą".
  • Szkolenia oferujemy w wersji weekendowej, indywidualnej lub grupowej max 6 osób.

Bez względu na wielkość grupy lub wybór konkretnych dni szkolenia w kursie OWD możesz uczestniczyć w dwóch wariantach:

Pełen kurs OWD przeprowadzony w Polsce.

Zajęcia teoretyczne prowadzimy w sali wykładowej naszego Centrum Nurkowego w Gdańsku Wrzeszczu.

Zajęcia basenowe zazwyczaj na basenie Mosir Gdańsku Chełm lub np basen hotelu Mercure w Gdyni, a wody otwarte nad jeziorem Kłodno w Chmielnie w Kaszubskiej Bazie Nurkowej.

Kaszubskie jeziora i Morze Bałtyckie są zimniejsze i mają gorszą przezroczystość wody niż większość mórz i oceanów na świecie ale, dzięki praktyce i umiejętnościom zdobytym w trudniejszych warunkach będziesz dobrze wyszkolony/a niż inni nurkowie, którzy ukończyli kursy w ciepłych wodach.

Terminy szkoleń kursu OWD znajdziesz w kalendarzu pod hasłem OWD

PRZEJDŹ DO KALENDARZA

Sama teoria i basen kurs OWD (refferal)

Podstawowy kurs nurkowy Open Water Diver OWD przeprowadzony w opcji zajęcia "teoretyczno - basenowe". Opcja 1/2 kursu oferowana jest w okresie jesienno-zimowym. W chili gdy temperatura za oknem nie zachęca do nurkowań w zimnych Polskich jeziorach lub morzu. Opcja ta oferowana jest osobom które, chcą podzielić kurs na dwie części. Jeśli np podczas zaplanowanych wakacji nie chcesz tracić czasu na zajęcia w basenie i nieco nudniejsze zajęcia teoretyczne w sali wykładowej możesz rozpocząć szkolenia Open Water Diver w Polsce! Resztę dokończysz za granicą :)

Dzięki podziałowi kursu OWD na dwie części nie stracisz cennych dni urlopu na spotkania w sali wykładowej i basenie. Twój instruktor kończący z Tobą szkolenie OWD na wodach otwartych otrzyma od nas specjalny dokument po którym od razu wejdzie z Tobą do morza lub oceanu i dokończy z Tobą szkolenie.

Dzięki zaoszczędzonym dniom urlopu możesz spędzić więcej czasu na kolejne nurkowania lub czas z najbliższymi.
Forma dzielenia kursu na dwie części nazywana jest "Refferal" i praktykowana jest przed dużą część naszych klientów.

Terminy szkoleń kursu OWD części teoretyczno-basenowej znajdziesz pod hasłem OWD cz.I

PRZEJDŹ DO KALENDARZA

Wybierając nasze Centrum Nurkowe stawiasz na jakość i wysoki profesjonalizm. To co wyróżnia nas w szczególności to wysoka jakość sprzętu na których prowadzimy kursy  oraz większa ilość nurkowań szkoleniowych w tej samej cenie !!

Wszyscy nasi kursanci na kursie OWD nurkują w wygodnych, elastycznych piankach marki Henderson, automatach marki Scubapro oraz UWAGA!! jacketem zintegrowanym z kieszeniami balastowymi, dzięki czemu nie obijesz bioder od ciężkiego pasa zamontowanego zazwyczaj na biodrach.
Więcej na temat kursu OWD znajdziesz pod linkiem Open Water Diver

Kurs OWD prowadzony w Trytonie składa się 6 nurkowań w wodach otwartych, podczas gdy inne placówki szkoleniowe proponują zaledwie 4 nurkowania

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat