Nurkowanie dla Początkujących

Diamond Center

Nurkowanie jest proste i nie wymaga dużej siły ani sprawności fizycznej. Nie ma też górnej granicy wieku, do której możesz przystąpić do kursu nurkowania! ​Aby przekonać się o tym, jak proste jest poruszanie się pod wodą, na początek skorzystaj z próbnego nurkowania „Intro kliknij ” na basenie lub jeziorze. Po krótkim omówieniu najważniejszych aspektów instruktor zabierze Cię na podwodną wycieczkę, podczas której przekonasz się, czy kurs nurka to coś dla Ciebie.

Chcesz wiedzieć więcej? Przed szkoleniem nurkowym skorzystaj z darmowych zajęć teoretycznych. Multimedialna książka dostępna jest na komputery stacjonarne, tablety i smartfony. Więcej informacji na temat darmowych materiałów edukacyjnych znajdziesz w dziale Darmowy kurs nurkowania kliknij...

Jeśli już teraz jesteś gotowy na pełne szkolenie nurkowe, kliknij tu Open Water Diver.

Szkolenie OWD (Open Water Diver) to pierwszy etap, od którego możesz rozpocząć swoją edukację nurkową! Podczas szkolenia nauczymy Cię bezpiecznego poruszania się pod wodą do głębokości 18 metrów, a dzięki certyfikatowi bez problemu wypożyczysz sprzęt nurkowy lub zapiszesz się na wyjazd nurkowe.

Posiadając certyfikat OWD, możesz doskonalić swoje umiejętności nurkowe poprzez liczne programy specjalizacyjne. Zależnie od warunków i sprzętu do nurkowania mamy dla Ciebie różne warianty kursów, dzięki którym poszerzysz swoje umiejętności o nurkowanie nocne, w suchym skafandrze, z użyciem technik nawigacji, nurkowanie wrakowe i wiele inne.

Przejdź do działu Specjalizacje i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Praktyczne informacje dotyczące szkoleń OWD

  • Kurs OWD składa się z zajęć teoretycznych, zajęć na basenie oraz zajęć na wodach otwartych.
  • Program szkoleń nurkowych oferowanych w Centrum Nurkowym Tryton prowadzony jest równolegle w takich organizacjach jak SSI, PADI, IANTD, CMAS, LOK, HSA oraz DAN.
  • Jako renomowany punkt szkoleniowy w Trójmieście spełniamy wszystkie niezbędne wymagania każdej z powyższych organizacji nurkowych.
  • Szkolenie podstawowe OWD możesz odbyć w dwóch wariantach – w 100% w Polsce lub (np. ze względu na brak czasu) częściowo w Polsce, a częściowo zagranicą.
  • Szkolenia odbywają się w weekendy. Zależnie od swoich preferencji możesz zapisać się na zajęcia indywidualne lub grupowe (max. 6 osób).

Bez względu na wielkość grupy i wybór konkretnych dni szkolenia w kursie OWD możesz uczestniczyć w dwóch wariantach:

Pełen kurs OWD przeprowadzony w Polsce

Zajęcia teoretyczne prowadzimy w sali wykładowej naszego Centrum Nurkowego w Gdańsku Wrzeszczu.

Zajęcia basenowe odbywają się zazwyczaj na basenie Mosir Gdańsku Chełm lub na basenie hotelu Mercure w Gdyni. Szkolenie na otwartych wodach odbywa się nad jeziorem Kłodno w Chmielnie w Kaszubskiej Bazie Nurkowej. Zobacz naszą bazę nurkową!”

Kaszubskie jeziora i Morze Bałtyckie są zimniejsze i mają gorszą przezroczystość wody niż większość mórz i oceanów na świecie, ale dzięki praktyce i umiejętnościom zdobytym w trudniejszych warunkach, zyskasz lepsze przeszkolenie niż nurkowie, którzy ukończyli kursy w ciepłych wodach.

Terminy szkoleń kursu OWD znajdziesz w kalendarzu pod hasłem OWD.

PRZEJDŹ DO KALENDARZA                   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Sama teoria i basen – kurs OWD Refferal

Podstawowy kurs nurkowy Open Water Diver OWD obejmuje zajęcia teoretyczno-basenowe. Opcja 1/2 kursu oferowana jest w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura za oknem nie zachęca do nurkowania w zimnych polskich jeziorach lub morzu. Wariant ten oferowany jest osobom, które chcą podzielić kurs na dwie części. Jeśli np. podczas zaplanowanych wakacji nie chcesz tracić czasu na zajęcia w basenie i zajęcia teoretyczne w sali wykładowej, możesz rozpocząć szkolenia Open Water Diver w Polsce, a resztę kursu OWD dokończysz zagranicą!

Dzięki podziałowi kursu OWD na dwie części nie stracisz cennych dni urlopu na spotkania w sali wykładowej i basenie. Instruktor kończący z Tobą szkolenie OWD na wodach otwartych otrzyma od nas specjalny dokument, z którym od razu wejdzie z Tobą do morza lub oceanu i wspólnie dokończycie szkolenie.

Forma dzielenia kursu na dwie części nosi nazwę Refferal i korzysta z niej duża część naszych Klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej?
 

Terminy szkoleń OWD w części teoretyczno-basenowej znajdziesz pod hasłem OWD cz. I.

PRZEJDŹ DO KALENDARZA                   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dlaczego warto wybrać Centrum Nurkowe Tryton? Stawiamy na profesjonalizm! Wyróżnia nas wysoka jakość sprzętu, na którym prowadzimy kursy, i większa liczba nurkowań szkoleniowych w tej samej cenie

Podczas kursu OWD wszyscy nasi kursanci nurkują w wygodnych, elastycznych piankach marki Henderson, automatach SCUBAPRO i jacketcie nurkowym zintegrowanym z kieszeniami balastowymi, który ochroni biodra przed obiciem od zamontowanego na nich ciężkiego pasa.
Więcej szczegółów dotyczących kursu OWD znajdziesz pod linkiem Open Water Diver

Kurs OWD prowadzony w Trytonie składa się 5 nurkowań w wodach otwartych, podczas gdy inne placówki szkoleniowe proponują zaledwie 4 nurkowania. Dzięki temu lepiej przećwiczysz zdobytą wiedzę, a zwiedzanie podwodnego świata stanie się znacznie bezpieczniejsze. 

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat