PODSTAWOWY KURS JASKINIOWY

Diamond Center

Program Cave Diving został stworzony dla nurków posiadających sprzęt techniczny z zestawem dwu butlowym i chcą rozwijać swoje umiejętności, poznawać dalsze korytarze jaskiń. Jest to przedsmak prawdziwej przygody w ograniczonym środowisku. Podczas szkolenia nauczysz się prawidłowej nawigacji, oznakowania lin, użycia szpulek i kołowrotków.

Szkolenia jaskiniowe zazwyczaj prowadzone jest podczas wyjazdu w rejon Lot we Francji. Jest to idealne miejsce do nauki podstaw nurkowania jaskiniowego. W rejonie Lot jest dostatecznie dużo jaskiń aby poznać różne ich rodzaje oraz środowiska.
Szkolenie jaskiniowe jest również dobrym pomysłem dla nurków nurkującym w Bałtyku. Dzięki zdobytym umiejętnościom w jaskiniach,  w ograniczonym akwenie, używając poręczówki możesz podwyższyć swoje umiejętności później wykorzystywane w Bałtyku podczas penetracji wraków.

Szkolenie Cave Diving  składa się 6 dni nurkowania w jaskiniach oraz warsztatów.
Program zawiera wszystkie elementy szkolenia Cavern Diver i Cave Diving. Prowadzony jest w pakiecie dwóch szkoleń jaskiniowych!!
W trakcie ponad tygodniowego szkolenie poznasz techniki poruszania się w ograniczonym akwenie z wykorzystaniem wielu technik przydatnych podczas awarii sprzętu, zgubienia liny lub partnera.
Na szkoleniu dowiesz się jak poradzić sobie z utratą liny przy zerowej widoczności, jak wyjść z partnerem z wewnątrz jaskini nie posiadając maski i/lub gazu.
Nauczysz się wielu technik poręczowania przy użyciu kołowrotka w różnych środowiskach jaskiń. 
Szkolenie zawiera wszystkie niezbędne elementy aby usamodzielnić nurka w poruszaniu się w środowisku zamkniętym przy zerowej widoczności.
Kurs prowadzony we Francji zawiera również w końcowej fazie część turystyczną w której wszystkie nabyte umiejętności możesz wykorzystać podczas rekreacyjnego nurkowania w jednej z jaskiń. Nurkowania turystyczne kończące szkolenie są również nadzorowane przez instruktora.

Szkolenie Cave Diving zajmuje praktycznie cały dzień kursu. Zaczynamy wcześnie rano zajmując najbliższe miejsce do wejścia jaskini. W jaskini spędzamy około 3 godzin dziennie ( 2 nurkowania) plus zajęcia w plenerze, przed i po nurkowaniu, ucząc się procedur i technik nurkowych.

Osoby które pozytywnie ukończą szkolenie otrzymają certyfikat Cave Diving uprawniający do nurkowania na 1/4 gazu w zestawie dwu butlowym, max 40m głębokości i możliwość przepłynięcia max jednego rozwidlenia typy "T" (T - sposób łączenia liny głównej jaskini).
Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia możesz ubiegać się o tytuł Full Cave z elementami nawigacji jaskiniowej, powiększając głębokość i odległość nurkową do 1/3 gazu.
Szkolenia Full Cave zazwyczaj organizowane są w Meksyku i Florydzie.

Na kurs powinieneś przygotować:
1. Zestaw dwubutlowy
2. Automaty - dwa niezależne. Główny automat na długim przewodzie, zapasowy na gumie przy szyi
3. Skrzydło do zestawu
4. Suchy skafander
5. Co najmniej jeden przyrząd pomiarowy
6. oświetlenie z uchwytem goodman
    (palnik plus zasobnik z akumulatorem)
7. dwie latarki zapasowe zamontowane do uprzęży
8. dwie szpulki
9. jeden kołowrotek
10. znaczniki nurkowe (dwie strzałka i 4 REMy)
11. min jeden przyrząd do cięcia
12. dwie maski nurkowe (jedna na głowę druga w kieszeni)
13. notes lub tabliczka nurkowa

Wymagania wstępne:

  1. certyfikat Extended Range lub równoważnik np Adv Nitrox
  2. certyfikat Stress&Rescue i AOWD
  3. min 100 zalogowanych nurkowań

Koszty:
- 2'500zł koszt szkolenia (płatne podczas części teoretycznej)
-    240zł certyfikat nurkowy (płatny na koniec szkolenia)
Cena zawiera:
- szkolenie
Cena nie zawiera:
- ładowania butli
- wypożyczenia sprzętu

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem CAVE.

Jeśli proponowana data nie pokrywa się z twoimi planami - napisz do nas !! Postaramy się dostosować termin to twojego grafiku. KONTAKT.

Zapisz się na szkolenie

Dane pozostałych osób proszę podać w uwagach

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat