Warsztaty Extended Range - Fundation

Diamond Center

Warsztaty nurkowania w zestawie dwubutlowym zaadresowane są do osób, które przed szkoleniem technicznym chcą poznać zasady funkcjonowania oraz procedury nurkowe z dwiema butlami na plecach TwinSet. Warsztaty poświęcone są prawidłowemu wyważeniu, rozmieszczeniu ołowiu oraz podstawowym ćwiczeniom nurkowania w konfiguracji technicznej.

Zapisz się na warsztaty nurkowania w konfiguracji Tech. Zajęcia proponujemy wszystkim nurkom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dziale nurkowań technicznych. To także dobra rozgrzewka dla osób przed szkoleniem Extended Range, które chciałyby poznać zasady nurkowania z dwiema butlami na plecach.

Z doświadczenia wiemy, że duża liczba przewodów, gorzej regulowana uprząż oraz inny sposób wyważenia mogą przy niewłaściwej konfiguracji zniechęcić do dalszej zabawy pod wodą. Nurkowanie w zestawie dwubutlowym nie musi być trudniejsze od tego z jedną butlą na plecach. Przed skorzystaniem z większej ilości sprzętu, należy jednak wiedzieć, jak nim skutecznie zarządzać.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o konfigurację DIR, uznawaną przez wielu fachowców za najlepszy sposób przygotowania sprzętu. Podczas szkolenia nurkowego poznasz prawidłową konfigurację oraz sposoby jej wykorzystania. Dużą uwagę poświęcimy również wyważeniu. Ze względu na nieco inny środek ciężkości nurkowie nurkujący z dwiema butlami muszą we właściwy sposób ułożyć balast. Odpowiednie wyważenie i ułożenie ołowiu jest niezbędne do prawidłowej pozycji nurka (trym) oraz późniejszej nauki poruszania się pod wodą (frog kik, back kik i inne). Nasz instruktor pomoże Ci dobrać ilość oraz miejsce ułożenia ołowiu. Jednym z kolejnych ćwiczeń jest nauka obsługi zaworów, umiejętność ich zakręcania i odkręcania w kilkunastu możliwościach wycieku. Dostęp do zaworów jest często ograniczony niewłaściwym dopasowaniem sprzętu oraz technik chwytu.

Jeśli podczas dwóch dni trwania warsztatów czas pozwoli na dodatkowe ćwiczenia, instruktor zapozna Cię z technikami podania gazu S-Drill oraz pracy na zaworach V-Drill, czyli podstawami każdego kolejnego szkolenia w dziale technicznym.

Jeśli jeszcze nie jesteś gotów na pełne szkolenie Extended Range – zapisz się na warsztaty nurkowania technicznego! W ten sposób oswoisz się z nurkowaniem w zestawie i przygotujesz do nurkowań na większych głębokościach.

Zajęcia trwają dwa dni i są prowadzone są nad jeziorem Kłodno w Chmielnie lub na basenie (opcja).

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem TwinSet. Jeśli proponowana data pokrywa się z Twoimi planami – napisz do nas! Postaramy się dostosować termin do Twojego grafiku. KONTAKT

Wymagania:

  • minimalny wiek: 18 lat
  • minimum 50 zalogowanych nurkowań
  • certyfikat AOWD lub równoważny
  • swoboda i komfort w nurkowaniach w przedziale 20 metrów
  • badania lekarskie lub poprawnie wypełniony Formularz Medyczny.
 

Cena zawiera:

  • szkolenie
  • wypożyczenie sprzętu
  • ładowanie butli powietrzem

Cena nie zawiera:

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat