Extended Range

Diamond Center

Extended Range (XR) znane również pod nazwą "Advanced Nitrox" to szkolenie dla osób, które myślą o nurkowaniu głębokim lub dużo dłuższym pobycie pod wodą, wykraczającym poza limity bezdekompresyjne. Jest to pierwszy etap rozwoju nurka, w których używa się zestawu dwubutlowego i butli stage do prowadzenia dekompresji. Chcąc nurkować jaskiniowo, trimixowo musisz najpierw przejść przez szkolenie Extended Range.

Na kursie XR nauczysz się prawidłowego planowania głębokich nurkowań dekompresyjnych z użyciem dodatkowej butli Stage. Poznasz szereg technik rozwiązywania problemów pod wodą oraz zjawisk związanych z użyciem dwóch mieszanin oddechowych. Nauczysz się obsługi zaworów przy różnych scenariuszach nurkowania oraz obsługi pozostałego sprzętu potrzebnego do nurkowań głębokich.
Kurs XR ze względu za swoją złożoną specyfikę i dość trudne ćwiczenia powinien być wykonywany na swoim własnym sprawdzonym wcześniej sprzęcie! Zanim zapiszesz się na kurs Extended Range ponurkuj w zestawie i wyważ się dbając o właściwy trym.
Skontaktuj się z nami ! Postaramy przygotować Cię do szkolenia dopasowując wcześniej sprzęt oraz ilość ołowiu. Udzielimy Ci cennych wskazówek przed szkoleniem.
Warto przed szkoleniem XR przejść warsztaty który ukierunkują ciebie do szkolenia właściwego oraz pozwolą ci lepiej zrozumieć i skonfigurować sprzęt techniczny. Kliknij po więcej szczegółów... KLIK....

Wymagania wstępne:
1. Certyfikat Nitrox Diver i Deep Diver lub równoważne stopnie z innych federacji.
2. Minimum 50 zalogowanych nurkowań w tym min 30 w zestawie dwu butlowym.
3. Swoboda i komfort w nurkowaniach w przedziale 30m.
4. Minimalny wiek 18 lat.
5. Badania lekarskie lub poprawnie wypełniony Formularz Medyczny.

Na kurs powinieneś przygotować:
1. Zestaw dwubutlowy lub sidemount
2. Automaty - dwa niezależne. Główny automat na długim przewodzie, zapasowy na gumie przy szyi
3. Butla stage + automat (do wypożyczenia w Trytonie)
4. Skrzydło do zestawu
5. Boja + szpulka
6. dwie maski nurkowe, jedna na głowę druga zapas, do kieszeni
7. Tabliczka do pisania na rękę lub notes
8. Co najmniej jeden przyrząd pomiarowy
9. Dwa przyrządy do cięcia
10. Suchy skafander
11. Oświetlenie z uchwytem goodman
    (palnik plus zasobnik z akumulatorem)
12. Latarka zapasowa zamontowana na uprzęży

Kurs składa się z kilku sesji teoretycznych, podczas których poznasz zjawiska jakie mają miejsce w ciele nurka podczas nurkowania. Poznasz aspekty historyczne programów i algorytmów dekompresji i ich najnowsze wersje. Zapoznasz się z najnowszymi sposobami planowania nurkowania, gazu i dekompresji. Instruktor omówi z Tobą konfigurację sprzętu i zastosowanie go w różnych scenariuszach.
Część praktyczna, to w dużej mierze zajęcia na płytkiej wodzie jeziora. Niewielka głębokość wymaga od nurka wysokiej koncentracji i pływalności. Dobrze wykonane ćwiczenia, V-drill, S-drill i praca z butlą stage na płytkiej wodzie dadzą wyraźny efekt w późniejszej sekcji nurkowań głębokich.

Ostatnie nurkowania przeprowadzone są na głębokości do 42m w jeziorze lub wraku Zatoki Gdańskiej.
Szkolenie kończy się otrzymaniem licencji Extended Range SSI lub Advanced Nitrox organizacji IANTD. Decyzję o tym jakiej organizacji chcesz certyfikat zostaw na koniec szkolenia.
Uzyskany certyfikat uprawnia Ciebie do nurkowania do max 42m z użyciem gazu dekompresyjnego do 100% O2

Kurs zaadresowany jest do osób, które pływały wcześniej w zestawie dwubutlowym
Nie musisz znać wszystkich zasad używania sprzętu, Musisz jednak mieć świadomość, że szkolenie uczy nowych elementów, a nie podstaw nurkowania jakim jest między innymi pływalność.

Plan:
Szkolenie odbywać się będzie nad jeziorem Kłodno w Chmielenie.
Pełne 4 dni, od 9:00 do 20:00. W niedzielę kurs zazwyczaj kończy się nurkowaniem wrakowym na zatoce Gdańskiej. Koniec kursu tego dnia przewidujemy najszybciej do godziny 14:00.
Grupa kursu nigdy nie przekracza 3 osób.

Dla chętnych (za dopłatą 300PLN*) istnieje możliwość podwyższenia uprawnień do poziomu Limited Trimix podczas trwania szkolenia wydłużonego o dwa dni. (np kolejny weekend).
Uprawnienia Limited Trimix dają jego użytkownikowi możliwość nurkowania na Trimixie zachowując 21% tlenu jako minimum oraz ilość helu odpowiadającą END na poziomie 35m.

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem XR.
Jeśli proponowana data nie pokrywa się z Twoimi planami - napisz do nas !! Postaramy się dostosować termin to Twojego grafiku. KONTAKT.

Koszty:
- 1'500zł koszt szkolenia (płatne podczas części teoretycznej)
-   240zł certyfikat nurkowy (płatny na koniec szkolenia)
Cena zawiera:
- szkolenie
- wypożyczenie butli stage z automatem
- ładowanie butli powietrzem
Cena nie zawiera:
- zakwaterowanie w Ośrodku Krefta jeśli wymagany
- dojazdów
- kosztów wypłynięcia na Wraki
- kosztów napełniania butli innych niż powietrze

Zapisz się na szkolenie

Dane pozostałych osób proszę podać w uwagach

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat