Szkolenie z Nawigacji Podwodnej

Diamond Center

Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić do brzegu lub odnaleźć łódź nurkową nie widząc jej z pod wody ??” Nawigacja podwodna to nie tylko przyglądanie się ustawionemu azymutowi na kompasie. Pod wodą jest dużo trudniej niż na powierzchni.

Na kursie Nawigacja  nauczysz się w jaki sposób można wykorzystać umiejętność nawigacji „naturalnej" oraz obsługi kompasu. Nauczysz się oceniać odległość, stosować w praktyce różne schematy/modele poszukiwań, odnaleźć drogę do wyznaczonych punktów oraz powrócić do punktu wejścia do wody, w każdym momencie nurkowania.

Pierwsza część kursu to teoria, po której z kompasem w ręku nawigujemy "na sucho", po trawniku przed jeziorem:).
Poznasz rodzaje kompasu, źródła które mogą zakłócić jego pracę oraz prawidłowe używanie kompasu od wodą.
Po kilku ćwiczeniach wchodzimy pod wodę pływając w kwadracie, trójkącie oraz wykonując kilka dodatkowych ćwiczeń. Po wyjściu z wody uzupełniamy teorię i przygotowujemy się do kolejnych ćwiczeń nawigacji nurkowej.
Celem szkolenia jest usamodzielnienie nurka podczas podejmowania decyzji o kierunku nurkowania i powrotu do łodzi lub brzegu. Zanim samodzielnie zdecydujesz się na podwodną wycieczkę przyjdź do szkolenie, pokarzemy ci kilka technik abyś bezpiecznie wrócić do miejsca z którego zaczynałeś.
Poza umiejętnością obsługi kompasu jest jeszcze dużo technik nawigacji naturalnej o której sporo na szkoleniu mówimy - zapraszamy !

Kurs trwa cały dzień z dwoma nurkowaniami i zajęciami w sali wykładowej.
Po pozytywnym ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom i licencję nurkowanie nawigacyjne.

Wymagania:
- min 12lat
- 1 zdjęcie
- Podstawowe uprawnienia nurkowe
- koszt 450 zł

Cena zawiera:
- obsługę instruktorską
- sprzęt nurkowy z kompasem
- 2 nurkowania
- podręcznik
- certyfikat

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem NAWIGACJA.
Jeśli proponowana data nie pokrywa się z Twoimi planami - napisz do nas !! postaramy się dostosować termin to Twojego grafiku. KONTAKT

Zdobywając certyfikat NAWIGACJA i zapisując nurkowania w log booku możesz podwyższyć swoje uprawnienia do poziomu: Speciality Diver, Advanced Open Water Diver (AOWD) lub Master Diver.
Więcej dowiesz się w dziale CERTYFIKAT UZNANIOWY

Zapisz się na szkolenie

Dane pozostałych osób proszę podać w uwagach

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat