Podstawowe Szkolenie Nurkowania na Podwodnych Wrakach

Diamond Center

Zatoka Gdańska i Morze Bałtyckie to idealne miejsca na nurkowanie wrakowe. Większość wraków zalega głęboko, ale spora ich część jest w zasięgu ręki. Nurkowanie wrakowe wymaga użycia specjalnego sprzęt, jakim jest boja deco lub kołowrotek. Powiększ wachlarz akwenów, jakie możesz eksplorować i zobacz, co się kryje w podwodnych głębinach!

Nurkowanie na wrakach jest niezwykle ekscytujące, ale i nieco ryzykowne. Jednak dzięki właściwemu, profesjonalnemu przeszkoleniu ten typ nurkowania okazuje się wspaniałą przygodą!

Podczas kursu nurkowania dowiesz się, w jaki sposób i gdzie uzyskać niezbędne informacje dotyczące możliwości nurkowania na danym wraku, jak odnajdywać wraki oraz w jaki sposób na nich nurkować. Dwa dni szkolenia (4-5 nurkowań) wystarczą, by nauczyć się pracy na kołowrotku w chwili utraty widoczności lub nurkowania w trudnym nawigacyjnie rejonie. Dowiesz się, jak prawidłowo strzelać z bojki sygnalizacyjnej oraz poznasz techniki wycinania się z sieci.

Kurs jest jednym z ważniejszych szkoleń po Deep Diver i Nitrox Diver dla osób chcących bezpiecznie poruszać się w rejonie Zatoki Gdańskiej i w Morzu Bałtyckim.

Szkolenie trwa dwa dni. Pierwszy z nich odbywa się nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, w którym specjalnie do tego celu zatopiliśmy imitacje wraków i przeszkody podwodne. W ramach części teoretycznej instruktor pokaże Ci, w jaki sposób korzystać z kołowrotka, ucząc poręczowania "na sucho" bez sprzętu oraz puszczania na powierzchni boi sygnalizacyjnej. Po części "suchej" następują 2-3 nurkowania, aby opanować wszystkie elementy pod wodą. Kolejnego dnia czekają Cię dwa nurkowania we wrakach Zatoki Gdańskiej, dzięki czemu przećwiczysz nabyte umiejętności w warunkach morskich.

Szkolenie jest rekomendowane wszystkim miłośnikom nurkowania, którzy wybierają się na nurkowania wrakowe na Bałtyku. Wejdź na stronę www.wrakibaltyku.pl i poznaj zalegające wraki, które powinien odwiedzić każdy nurek!

Terminy i plan szkoleń znajdziesz w menu głównym KALENDARZ pod hasłem WRAKOWY. Jeśli proponowana data pokrywa się z Twoimi planami – napisz do nas! Postaramy się dostosować termin do Twojego grafiku. KONTAKT.

Wymagania:

  • wiek: minimum 15 lat
  • certyfikat OWD
  • minimum 10 zalogowanych nurkowań po kursie podstawowym
  • jedno zdjęcie

W cenie:

  • obsługa instruktora
  • sprzęt nurkowy, kołowrotek, bojka
  • certyfikat

Cena nie zawiera:

  • zakwaterowania
  • transportu
  • kosztów wyjazdu wrakowego (ok. 120-200 zł, zależnie od wielkości i komfortu łodzi)

Zdobywając certyfikat WRAKOWY i zapisując nurkowania w logbooku, możesz otrzymać od nas CERTYFIKAT UZNANIOWY taki jak Speciality Diver, AOWD czy też Master Diver.

Więcej informacji znajdziesz w dziale CERTYFIKAT UZNANIOWY

Zapisz się na szkolenie

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat