KURSY NURKOWE

Diamond Center

Z szerokiej gamy naszych propozycji Specjalizacji nurkowych wybierz najciekawsze!
Dzięki nim otworzysz sobie drogę do nowych przygód, zwiększając jednocześnie własne bezpieczeństwo i radość czerpaną z nurkowania.

Uczestnicząc w odpowiedniej ilości specjalizacji oraz często nurkując możesz podwyższyć swoje uprawnienia do poziomu Speciality Diver, Advanced Open Water Diver lub Master Diver.
Szczegóły znajdziesz w dziale Certyfikaty Uznaniowe

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych kursów specjalizacyjnych. Klikając na jedno ze zdjęć znajdziesz jego opis. Terminy wszystkich kursów, wyjazdów i nie tylko znajdziesz w dziale Kalendarz.

Jeśli nie wiesz jaki kurs wybrać, zobacz pomoc w wyborze kursu.

SSI

Rozwiń opisy

Deep diving

SSI Nurkowanie Głębokie kurs nurkowania SSI

Głębokość przyciąga wielu nurków. Tak naprawdę, krótko po szkoleniu podstawowym każdego korci, aby zanurzyć się troszkę głębiej :) Do głębokości 18metrów można odwiedzić wiele interesujących miejsc, ale jeszcze więcej można zobaczyć nurkując na 30 m :-) Uprawnienia Deep Diver obecnie pożądane są przy większości wyjazdów nurkowych jakie organizujemy. Zapisz się na szkolenie i powiększ zakres swoich możliwości !!!

Więcej

Perfect Buoyancy

SSI Doskonała pływalność kurs nurkowania SSI

Dobry nurek to ten, który bez problemu może zatrzymać się pod wodą i pozostać nieruchomo na dłuższą chwilę w dowolnym momencie i głębokości. Zdajemy sobie sprawę, że pływalność i techniki poruszania się pod wodą wymagają szlifu u większości z nas. Pływalność jest fundamentem nurkowania. Poświęć dwa dni na zajęcia na basenie lub jeziorze...

Więcej

Night Limited Visibility

SSI Nurkowanie nocne i przy ograniczonej widoczności

Nurkując w nocy można odkryć zupełnie nowe jego oblicze i przyjrzeć się mu z całkowicie innej perspektywy. Nurkowanie nocne nie jest trudne, niemniej jednak warto poznać przed swoim pierwszym nocnym nurkowaniem techniki komunikacji światłem oraz procedur przy ograniczonej widoczności.

Więcej

Navigation

SSI Nawigacja kurs nurkowania SSI

Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić do brzegu lub odnaleźć łódź nurkową nie widząc jej z pod wody ??” Nawigacja podwodna to nie tylko przyglądanie się ustawionemu azymutowi na kompasie. Pod wodą jest dużo trudniej niż na powierzchni.

Więcej

Equipment techniques

SSI Wiedza o sprzęcie kurs nurkowania SSI

Twój sprzęt nurkowy jest jak Twój partner nurkowy, na którym będziesz mógł polegać w każdej sytuacji, w każdym momencie nurkowania jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Na szkoleniu SPRZĘTOWYM nauczysz się wielu przydatnych sposobów radzenia sobie z drobnymi usterkami sprzętu oraz przybliżymy Ci jego działanie.

Więcej

Enriched air nitrox

SSI Nitrox diver kurs nurkowania SSI

Kurs SSI Nurek Nitroksowy zaznajomi Cię z procedurami i korzyściami wynikającymi z używania nitroksu podczas nurkowań rekreacyjnych. Poznasz podstawowe zasady dotyczące używania mieszanin o zawartości tlenu od 22% do 40%, by bezpiecznie ich używać w czasie nurkowań rekreacyjnych.

Więcej

STRESS & RESCUE

SSI Stres i ratownictwo kurs nurkowania SSI

Przebywanie w wodzie jest bezpieczne, ale warto dowiedzieć się co robić jak dojdzie do wypadku nurkowego. Zapraszamy na kurs Ratowniczy, na którym poznasz postępowania w przypadku wypadków oraz sposobach prewencji. Uwaga ! Szkolenie jakie chcemy Ci zaproponować składa się z czterech działów. Każdy kończy się uzyskaniem certyfikatu.

Więcej

Wreck diving

SSI Nurkowanie na Wrakach kurs nurkowania SSI

Zatoka Gdańska i Morze Bałtyckie usłane jest wrakami. Większość z nich zalega głęboko, ale spora ich część jest w zasięgu ręki. Nurkowanie Wrakowe wymaga użycia specjalnego sprzęt takiego jak boja deco lub kołowrotek. Powiększ wachlarz akwenów jakie możesz eksplorować. Nurkuj wakowo !!

Więcej

Dry suit diving

SSI Suchy Skafander kurs nurkowania SSI

Skafander suchy jest obecnie równie powszechnie używany jak skafander mokry. Dla nurków chcących przedłożyć sezon nurkowy jest to idealne rozwiązanie!! Suchy skafander nie służy jedynie do nurkowania w zimnych wodach. Nurkowie cenią sobie jego zalety, gdyż są odizolowani od wody, a ich mobilność nurkowania zdecydowanie wzrasta.

Więcej

TwinSet

Warsztaty nurkowania w zestawie dwu butlowym, zaadresowane są do osób, które przed szkoleniem technicznym chcą poznać zasady funkcjonowania oraz procedury nurkowe z dwiema butlami na plecach "TwinSet". Warsztaty poświęcone są prawidłowemu wyważeniu, rozmieszczeniu ołowiu oraz podstawowym ćwiczeniom nurkowania w konfiguracji technicznej.

Więcej

Ice diving

SSI Nurkowanie Podlodowe kurs nurkowania SSI

W okresie zimy dostęp do wody jest mocno ograniczony. Większość jezior pokryte jest grubym lodem. Nurkowanie bez odpowiedniego przeszkolenia może być bardzo niebezpieczne! Poznaj procedury asekuracji z wykorzystaniem liny oraz śrub podlodowych. Nie wchodź pod lód bez odpowiedniego przeszkolenia!

Więcej

Science of diving

SSI: Science of Diving kurs nurkowania SSI

Program SCIENCE OF DIVING został stworzony dla osób, które chcę dowiedzieć się dużo więcej na temat zjawisk zachodzących pod ciśnieniem wody. Na szkoleniu zgłębisz informacje dotyczące fizjopatologii nurkowania, poznasz znaczenie działania na nasz organizm każdego z gazów nurkowych oraz modele dekompresyjne.

Więcej

SEARCH AND RECOVERY

SSI: Poszukiwanie i wydobywanie kurs nurkowania SSI

Czy kiedykolwiek spadło Ci coś do wody? Szukałeś swojego utraconego "skarbu"? Kurs Poszukiwanie i Wydobywanie uczy skutecznych sposobów znalezienia obiektów pod wodą i wyciągnięcia ich na powierzchnię.

Więcej

DIGITAL UNDERWATER PHOTOGRAPHY

SSI: Podwodna fotografia cyfrowa kurs nurkowania SSI

"W czasach, gdy nurkowanie było trudne, trudne było także fotografowanie” Obecnie uległo to całkowitej zmianie. 
Nurkowanie stało się prostsze, a fotografowanie stało się tylko bardziej dostępne. Natomiast wcale nie stało się łatwiejsze i dalej sztuką jest świadome wykonanie dobrego zdjęcia.

Więcej

OPEN WATER SIDEMOUNT DIVER

SSI: Kurs nurkowania w konfiguracji z bocznymi butlami

Kurs nurkowania w konfiguracji z bocznymi butlami ( sidemount) pozwoli Ci na zwiększenie umiejętności zarówno pod, jak i nad wodą. Logistyka sprzętowa przed i po nurkowaniu stanie się łatwiejsza. Konfiguracja SideMount jest niezwykle wygodna, daje dużo swobody i znacznie odciąża kręgosłup nurka!

Więcej

REACT RIGHT

SSI: React Right szkolenia w pierwszej pomocy

REACT RIGHT to program szkoleń z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach opracowany przez SSI. Opanuj umiejętności i zasady udzielania Pierwszej Pomocy, CPR, AED oraz Podawania Tlenu w nagłych wypadkach nurkowych oraz ocenę sytuacji awaryjnej, w celu podjęcia odpowiednich działań.

Więcej

Scooter DPV Diving

SSI: Scooter DPV Diving nauka nurkowania na skuterze nurkowym

Nurkowanie z wykorzystaniem skutera nurkowego może być nie lada atrakcją dla każdego. Zanim weźmiecie go pod wodą warto jednak nauczyć się kilku istotnych umiejętności, deponowania, holowania w przypadku awarii, nurkowania w różnych warunkach nurkowań technicznych i rekreacyjnych.

Więcej

Cavern Diving

SSI Cavern Diving kurs nurkowy SSI

Statystyki pokazują, że znaczny odsetek wypadków nurkowych dochodzi w wyniku nurkowań w środowisku ograniczonej przestrzeni. Poznaj zagrożenia i sposoby zarządzania nurkowaniem z ograniczoną penetracją podczas nurkowań jaskiniowych.

Więcej

Gas Blender

SSI: Gas Blender szkolenie mieszania i przygotowywania gazów nurkowych

Szkolenie nauki przygotowywania mieszanin nurkowych oraz obsługi sprężarki. Przydatna umiejętność podczas samodzielnego napełniania butli nurkowych.

Więcej

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat