Freediving Level 1

  • 2017-08-26 09:00-2017-08-27 17:00
  • 1'200 PLN
  • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jeśli chcesz spróbować nieco innej formy spędzenia wolnego czasu pod wodą skorzystaj z naszej oferty szkoleń freediving. Na wstrzymanym oddechu możesz spędzić dużo więcej czasu niż myślisz. Wystarczy odpowiednie przygotowanie i szkolenie aby w bezpieczny sposób wydłużyć czas i głębokość do której będziesz się zanurzał.

SSI Freediving Level 1 to sposób nurkowania swobodnego do 20m. Zajęcia prowadzimy na basenie oraz  wodach otwartych. Na szkoleniu poznasz fizykę i fizjologię nurkowania na wstrzymanym oddechu, nauczysz się prawidłowych technik i umiejętności do samodzielnego i bezpiecznego nurkowania do 20 metrów.
Nieodłączną częścią kursu jest rozwijanie bezpiecznej i prawidłowej techniki nurkowania na bezdechu, technik ratownictwa i pierwszej pomocy, użycia dodatkowych urządzeń oraz właściwą organizację sesji zanurzeń.

Kurs składa się z: 
- Teoretyczne zajęcia (Historia SSI Freedivingu, fizjologia i fizyka freedivingu, planowanie i organizacja nurkowania na bezdechu, bezpieczeństwo w freedivingu)

- Praktyka na sucho (Rozciąganie relaksacja i rozgrzewka)

- Praktyka w basenie (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w statyce (STA) i dynamice (DYN)).

- Praktyka na wodach otwartych (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w dynamice (CWT)) do głębokości 20 metrow.

Wymagania dotyczące kursantów:
- Wiek minimalny: 12 lat.

- Umiejętność pływania.

- Jedno zdjęcie

- Sprzęt maska, fajka , płetwy

Czas Trwania:
- Zalecany czas trwania (godziny) szkolenia: 16-20
 

Zaliczenie kursu: 
- Pływanie dynamiczne z użyciem podwójnych płetw na odległość 30 metrów

- Pływanie z użyciem Tylko rąk na odległość 15 metrów.

- Zdejmowanie maski, wynurzenie bez maski z głębokości dziesięciu (10) metrów.

- Constant Weight Dive (CWT) przynajmniej na głębokość dziesięciu (10) metrów, maksymalnie do dwudziestu (20) metrów

- Techniki ratownicze z głębokości dziesięciu (10) metrów

- Wynurzenie jedynie przy użyciu rąk z głębokości dziesięciu (10) metrów

- Zdanie egzaminu końcowego Freediving Level 1 z wynikiem 80%.
 

Po pomyślnym ukończeniu kursu otrzymasz międzynarodowy certyfikat SSI Freediving Level 1. Osoby z licencją Freediving Level 1 mogą nurkować samodzielnie wraz z równorzędnie lub lepiej wyszkolonym partnerem, w środowisku i do głębokości 20 metrów. Możliwość kontynuowania szkoleń SSI freedivingu Level 2 lub 3

  • 2017-08-26 09:00-2017-08-27 17:00
  • 1'200 PLN
  • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat