Wyjazd nurkowy do Tajlandii - I turnus

 • 2019-01-26 14:15-2019-02-10 12:40
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Tajlandia to bez wątpienia kraj który wiele osób kojarzy się z niesamowitą azjatycką kuchnią, rozrywką oraz ciekawymi nurkowaniami. Dołącz do nas i przeżyj niesamowitą przygodę gastronomiczno nurkową :)

Chcemy wam zaprezentować Tajlandię w nieco inny sposób. Byliśmy tam kilka razy i wiemy jak pokazać wam ją w wersji nieszablonowej, w wersji pełnej przygód i niesamowitych doznań. Zaplanowaliśmy dwa rejony w których spędzimy nasz urlop. Ko Lanta, wyspa z której będziemy wypływać na nurkowania, wybierać się na wycieczki lądowe na wodospady, lasy mangrowe oraz wieczorne i późno popołudniowe imprezy. W Bangkoku zakwaterowani w turystycznej dzielnicy zwiedzimy najciekawsze miejsca miasta takie jak Pałac Królewski, śpiący budda, targ na rzece oraz okoliczne tętniące ulice nocną porą.
Wyjazd jaki chcemy wam zaprezentować jest zaadresowany do nurków od stopnia podstawowego po zaawansowanych. W wyjeździe mogą również uczestniczyć osoby nie nurkujące. Hotele w których będziemy się zatrzymywać są na wysokim poziomie z licznymi atrakcjami w okolicy na które nikt nie będzie narzekać.

Ko Lanta to sporych rozmiarów wyspa na Morzu Andamańskim w prowincji Krabi, na zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Słynie ze swoich szerokich, białych plaż, cudownych zachodów słońca i spokojnej, sprzyjającej relaksowi atmosfery. Nie ma tu głośnych „full-moon parties” z hordami pijanych dzieciaków. Jest za to wspaniała przyroda, wyśmienita tajska kuchnia i świetna baza kameralnych hoteli. W zasięgu wzroku i krótkiego rejsu wygodną łodzią są też jedne z najwspanialszych miejsc nurkowych Tajlandii.
Wielu nurkom hasło „Tajlandia” kojarzy się jedynie z Symilanami, ale to właśnie tutaj w Krabi niedotknięte tajfunami , tsunami i masowym najazdem turystów parki morskie południowego wybrzeża andamańskiego zachwycają nurków i czekają na odkrycie.
Poza łatwym dostępem do wspaniałych raf, Ko Lanta to także piękne widoki, wodospady i jaskinie ukryte w dżungli, masaże na plaży i szum kokosowych palm. Wyspa oferuje świetną bazę hotelową, setki wspaniałych restauracji i barów, dostęp do doskonałej opieki medycznej i wszelkie inne wygody - nie zawsze będące standardem w Tajlandii.

Na Ko Lancie zakwaterowani będziemy w środkowej części wyspy. Peaceful Resort położony jest 3 min spacerem od plaży oraz wielu lokalnych restauracji.
Na jego terenie znajduje się basen, spa i mnóstwo zieleni. Do centrum nurkowego z którego będziemy korzystać dzieli nas odległość 5min spacerkiem.
Hotel ma bardzo dobre rekomendacje. Pokoje w jakich jesteśmy zakwaterowani w wersji Delux są dość przestronne. Prywatna toaleta, klimatyzacja, widok na ogród lub Basen i oczywiście bezpłatny internet :).
To bardzo dobra lokalizacja oraz dość wysoki standard zakwaterowania przy przystępnej cenie.

Codziennie do resortu będzie po nas przyjeżdżał transport zabierając nas na nurkowanie. Dziennie będziemy robić 2-3 nurkowania z łodzi. Łódź nurkowa jest bardzo komfortowa. Na jej pokładzie poza nurkowaniem będziemy jadać posiłki, wcześnie rano śniadanie w drodze do miejsca nurkowego oraz popołudniu lunch. Nurkowania powinniśmy kończyć późnym popołudniem mając jeszcze czas na zwiedzanie okolicy i wycieczki po plaży lub do miasta.
W ofercie celowo nie wkalkulowaliśmy kolacji. Wysoki standard jedzenie mimo dość skromnego serwisu oraz bardzo przystępna cena to kolejna atrakcja Tajlandii. Chcemy w ten sposób odłączyć się od restauracji resortu i jadać w wielu okolicznych restauracjach. Jest ich tam sporo więc bukiet smaków będzie dość duży :)

Pod koniec części nurkowych mając dwa dni w Ko Lancie chcielibyśmy nieco pozwiedzać. Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy bez wątpienia jest skuter :) Wypożyczamy jedno/dwu osobowe skutery i jedziemy na wycieczkę. Wynajęcie skutera nie kosztuje więcej niż 10-15 USD za dobę. Do planu naszej podróży należy wpisać wodospady, wycieczkę łodzią miedzy mangrowym lasem, przystanki na przepyszne jedzenie, zdjęcia i wycieczki do parku oraz miejsc widokowych. Kończąc każdy dzień wycieczek lądowych obowiązkowy przystanek z zachodem słońca. Jeśli po pierwszym dniu znudzi się nam jazda skuterem możemy zawsze wybrać się np na całodzienna wycieczka na wyspę Pipi lub korzystać z atrakcji jakie daje nam resort i okolica :)

Drugą częścią wyprawy będzie 5 dniowy przystanek w Bangkoku. Zakwaterowani w turystycznej części stolicy Tajlandii w hotelu Tints of Blue Hotel będziemy mieli dobry start do pieszych wycieczek. Hotel jest bardzo komfortowy z idealną lokalizacją, blisko stacji metra, centrów handlowych oraz tętniących turystycznych dzielnic. W planie naszego pobytu mamy wycieczkę do Pałacu Królewskiego, śpiącego buddy, wycieczka łodzią po rzecznych kanałach Bangkoku, wycieczkę do targu na wodzie oraz dużo czasu wolnego na zakupy w największym chyba na świecie targu na świeżym powietrzu gdzie za niewielkie pieniążki można się nieźle obkupić. Komunikacja w Tajlandii jest dość prosta. Mając nie zaplanowane ostatnie dni pobytu możemy spędzić czas w bardzo bogatym w atrakcje mieście lub na miejscu podjąć decyzję o np. wycieczkę z jednym noclegiem za miastem. Nocleg na tratwach i spływ rzeką plus zwiedzanie świątyń w rejonie ze zdjęciami z nieco otumaniałymi Tygrysami. 
W Bangkoku byliśmy wiele razy rejon jest nam dobrze znany. Plan na zwiedzanie Bangkoku doprecyzujemy bliżej terminu wyjazdu. Będzie bardzo, bardzo kolorowy !  

26 styczeń - lot z Polski przez Frankfurt do Bangkoku, lądowanie w Krabi
27 styczeń - lądowanie w Krabi o około 18:35; Transfer około 2 godziny do resortu, zakwaterowanie, odpoczynek
28 styczeń - nurkowanie
29 styczeń - nurkowanie
30 styczeń - nurkowanie
31 styczeń - nurkowanie
        1 luty - nurkowanie
        2 luty - wycieczka skuterem w około wyspy lub wycieczka łodzią na wyspę Pipi
        3 luty - wycieczka łodzią do pobliskich rozlewiskach, wodospady, park
        4 luty - lot do Bangkoku, popołudniowe zwiedzanie miasta
        5 luty - wycieczka do starego miasta, Pałac Królewski, śpiący budda
        6 luty - rynek na rzece, wycieczka za miasto
        7 luty - wycieczka na największy odkryty rynek Azji środkowej
        8 luty - czas wolny
        9 luty - czas wolny, wykwaterowanie o około 19:00, dobę hotelową mamy przedłożona do naszego wykwaterowania
                     transport na lotnisko. Lot w kierunku Europy 
      10 luty - lądowanie w Polsce

Koszty:
1'430 euro - koszt osoby nurkującej
1'040 euro - koszt osoby nie nurkującej

3'666 PLN - koszt biletu (w sumie 6 odcinków) na trasie Polska - Krabi - Bangkok - Polska (kalkulacja z 18.07.2018)

 • lot na pełnej trasie wycieczki. Polska - Frankfurt - Bangkok - Krabi - Bangkok - Frankfurt - Polska
 • 8 noclegów w Ko Lancie
 • 6 noclegów w Bangkoku
 • transfery z lotniska do hoteli
 • transfery na łódź nurkową
 • śniadania w każdy dzień naszego wyjazdu, lunch w dni nurkowe
 • napoje w wersji nielimitowanej na łodzi (Cola, woda, kawa, herbata). W hotelach tylko do śniadania
 • 5 dni / 10 nurkowań, ołów, butla 12L
 • przewodnik nurkowy, opiekun grupy
 • bilety do parków nurkowych, dopłaty paliwowe w sumie około 245 USD
 • Kolacji oraz obiadów poza dniami nurkowymi
 • Napojów poza łodzią
 • Wycieczek (będziemy poruszać się komunikacją miejską w Bangkoku a na Ko Lancie skuterem. Koszty będą minimalne)
 • dodatkowych nurkowań około 30 usd/nurkowanie
 • Biletu wejścia do muzeów, Pałacu Królewskiego
 • Ubezpieczenie Nurkowo - Podróżnego
 • W wycenie nie skalkulowana transferów lotniskowych w Bangkoku. Skorzystamy z metra lub taksówek. 
 • Osoby nie nurkujące towarzysząca na łodzi płaci 60 USD/dziennie

Wycieczki dodatkowe:
Koh Lanta

 • Wydłużony dzień nurkowy podczas nurkowań w rejonie Phi Phi. W planie Maya Bay na wyspie Phi Phi Lee (tylko zwiedzanie z łodzi, bez plażowania).
  Phi Phi Don. Wysiadamy na brzeg wyspy, krótkie plażowanie, lunch, odpoczynek, powrót do resortu.
 • Całodzienna wycieczka po wyspie Koh Lanta busem, Tuk Tukiem lub motorami (do ustalenia)
  - śniadanie na trasie wycieczki, transfer w rejon południowego Parku Narodowego, treking
  - zwiedzanie starego miasta, czas wolny na odpoczynek i zakupy, lunch, powrót do resortu
  - wieczorem transport na jedną z bardziej "wystrzałowych" imprezowni wyspy !!
 • Popołudniowa wycieczka klasyczną tajską łodzią po okolicznych wyspach, mangrowcach, plażowania z grillem (owoce morza). powrót do resortu

  Planowany budżet za powyższy plan wycieczek ok 6'000 THB/osoba
  W cenie:
  - bilet wstępu na Phi Phi
  - bilet wstępu do parku narodowego
  - transport/łodzie, śniadanie, lunch/grill

Bangkok

W przygotowaniu ....

 • 2019-01-26 14:15-2019-02-10 12:40
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat