Wyprawa nurkowa w rejon Raja Ampat Indonezja

 • 2020-03-04 06:00-2020-03-16 14:35
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Nurkowanie Raja Ampat - jeden z piękniejszych kierunków nurkowych na jakie można się wybrać, a marzec jest najlepszym okresem, w którym przypływają na Raja Ampat stada dużych oceanicznych mant. Bez wątpienia jest to wyjątkowy wyjazd !

Na Papui Zachodniej byliśmy już 5 razy, ostatnio w listopadzie 2018 roku. Zapraszam do naszej galerii zdjęć kliknij..... link.
Były to niesamowite nurkowania ! Ilość kolorowych raf, ławic ryb, jakie tam widzieliśmy nie można porównać do żadnego innego miejsca na świecie.
Co jakiś czas na świecie organizowane są nurkowania polegające na konkurencji liczenia różnych rodzajów raf podczas jednego nurkowania. W rejonie Raja Ampat kilkukrotnie pobito rekord, co w wyraźny sposób przedstawia to miejsce jako TOP miejsc nurkowych na świecie!
Dodatkowo miesiąc, w którym jedziemy - marzec, jest miesiącem kiedy rejon Raja Ampat odwiedzają stada mant. Przypływają za planktonem, którego w tym właśnie okresie jest bardzo dużo. Od lutego do kwietnia towarzyszą nurkom podczas prawie każdego nurkowania. Są miejsca gdzie tworzą gigantyczne stada liczone w setkach.

Wyjazd jaki chcemy Wam zaproponować to safari z 8 dniami nurkowymi, podczas których będziemy nurkować od 3 do 4 razy dziennie za wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia, ze względów logistycznych. W planie mamy również wycieczki okolicznych wysp, punków widokowych oraz wiosek.
Plan nurkowy jak widać jest dość ambitny ale spokojnie :) Osoby które będą zmęczone dużą ilością nurkowań będą mogły odpocząć na łodzi, która jest do tego świetnie przygotowana!
Jest to bez wątpienia jedna z bardziej luksusowych łodzi na jakich udało się nam bywać. Pływając po Raja Ampat będziemy mocno się wyróżniać :)
Gaia Love to 40 metrowa jednostka przygotowana do obsługi 20 osób z 11 kabinami przy czym 5 z nich znajduje się w dolnej części łodzi i 6 w górnej o podwyższonym standardzie z dodatkowym balkonikiem. Wszystkie kabiny są przestronne wyposażone w prywatną toaletę, prysznic dużą ilość szafek oraz indywidualną klimatyzację. Łódź jest obłędna o czym świadczą poniższe zdjęcia.


Na pokładzie Gaia Love znajduje się szereg atrakcji które przypadną do gustu nawet bardzo wymagającej grupie osób. Pralnie, spa z darmowym masażem pierwszego dnia, nitrox w cenie, kajaki, przestronny salon, jadalnia, pokój dla fotografów i duża przestrzeń wypoczynkowa sprawia że rejs tą łodzią możne należeć do wyjątkowych. Dla osób nie nurkujących istnieje możliwość wypożyczenia kajaku, małej łódki lub oddanie się zabiegom lokalnego SPA.

Wyjazd zaczynamy od lotu z Polski w kierunku Indonezji, Dżakarta. W zależności od wykupionego wcześniej biletu zostajemy w Dżakarcie na około jedną noc po czym ruszamy dalej w kierunku Sorong gdzie zakwaterowujemy się na naszą łódź. Po krótkiej odprawie i obiedzie odpływamy nieco od portu i robimy jedno lub dwa nurkowania sprawdzające. Wieczorem uroczysta pierwsza kolacja i żegluga na południowe rafy Raja Ampat. Od pierwszego dnia rejsu nasze dni spędzone na pokładzie łodzi będą bardzo podobne do siebie. Zaczynamy od lekkiego śniadania o około 6 rano - kawa, owoce i lekkie przekąski na zimno. Między 7:00 a 7:30 pierwsze nurkowanie. Podzieleni na grupy i dwie łodzie wybieramy się nanurkowanie, które potrwa około godzinę. Po nurkowaniu, drugie śniadanie i przygotowanie do kolejnego zanurzenia o około 10:30-11:00. Po 2 nurkowaniu,lunch, po lunchu nurkowanie i leniuchowanie wspierane serwowanymi przez kuchnię przekąskami. o 18:15 nurkowanie nocne a później dość obfita kolacja. I tak w kółko przez 8 kolejnych dni  :) Ci którzy będą chcieli zrobić sobie dłuższą przerwę od nurkowania mogą skorzystać ze znajdującego się na pokładzie SPA, kajaków lub zarumienić nieco swoje ciało na pokładach słonecznych. Czasem podczas żeglugi gdy będziemy dość blisko lądu wybierzemy się na krótki spacer. Przy tak napiętym planie nurkowym będzie to dość trudne ale możliwe, jeśli się oczywiście odpowiednio dobrze zorganizujemy.
Na pewno nie możemy odpuścić miejsc widokowych, w tym bardzo dobrze znane Penemu’s lagoon przy którym nawet najsłabszy aparat robi rewelacyjne ujęcia :)
Na wyjazd zapraszamy nurków od OWD z doświadczeniem min 20 nurkowań. Rejon Raja Ampar nie należy do trudnych jednak do wyjazdu warto zabrać minimum doświadczenia nurkując np w naszych wodach.
Dobrze również do czasu wyjazdu przejść szkolenie nitrox diving i deep diving ewentualnie AOWD.

Szczegółowy plan wyjazdu to:

 4 marzec - poranny lot z Polski w kierunku Dżakarty w Indonezji
 5 marzec - lądowanie w Dżakarcie, zakwaterowanie w hotelu
 6 marzec - odpoczynek w hotelu
 7 marzec - lot do Sorong, zakwaterowanie na łodzi, 1-2 nurkowania
 8 marzec - South Raja Ampat - Misool (Daram / Yelliet) 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
 9 marzec - South Raja Ampat - Misool (Boo/Fiabacet) 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
10 marzec - South Raja Ampat - Misool (Warakaraket / Wayil) 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
11 marzec - South Raja Ampat - Misool (Balbullol) 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
12 marzec - North Raja Ampat - West Waigeo / Penemu 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
13 marzec - Dampier Strait 3 nurkowania dzienne i jedno nocne
14 marzec - Dampier Strait 2 nurkowania
15 marzec - Wykwaterowanie z łodzi, lot w kierunku Dżakarty, zakwaterowanie w hotelu, wieczorny lot do polski
16 marzec - koniec wycieczki

Dla zainteresowanych osób istnieje możliwość poszerzenia pobytu w Indonezji o np wycieczkę w rejon Doliny Bailem i kontakt z plemieniem dani. O szczegóły proszę pytać nas bezpośrednio.

Osoby zainteresowany proszone są na rejestrację, a po konsultacji z nami o wpłatę 2'000 PLN na poczet rezerwacji miejsc w hotelach i łodzi.

4 600 USD - koszt wyjazdu osoby nurkującej w kabinie 2-osobowej
5 000 PLN - koszt biletu lotniczego (kalkulacja 14.01.2019)

 • lot między Polską a Indonezją (Sorong) - Polska
 • transfery lotniskowe w Sorong
 • zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwuosobowych w wersji standardowej
 • pełne wyżywienie plus przekąski
 • napoje bezalkoholowe, wino na obiad
 • 8 dni nurkowania
 • ołów i butli 12l
 • nitrox dla certyfikowanych nurków
 • przewodnik nurkowy
 • zakwaterowanie i wyżywienie w Dżakarcie (150 USD)
 • transfery z lotniska poza transferami w Sorong (bliżej wyjazdu określimy dokładnie)
 • posiłki spożywane poza łodzią
 • ubezpieczenie nurkowe
 • Opłata za park Raja Ampat i opłaty portowe w wysokości 225 USD
 • wynajem sprzętu do nurkowania
 • napiwki
 • jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem podróży, aby odwiedzić Dolinę Bal, napisz do nas w komentarzach do formularza rejestracyjnego
 • 400 USD / osoba więcej za górną kabinę z balkonem i wyższym standardem
 • pojedyncza kabina 80% kosztów podróży dodatkowo
 • wypełnienie i podpisanie dokumentów: umowa zgłoszeniewarunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • pierwsza płatność przy rejestracji 2 000 PLN, reszta najpóźniej 30 dni przed imprezą
 • posiadanie ważnego paszportu - minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • posiadanie licencji nurkowych, min. OWD z 20 nurkowaniami i licencjami Nitox
 • 2020-03-04 06:00-2020-03-16 14:35
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat