Safari nurkowe w Egipcie - Wyspy Brothers plus wraki północy

Zapraszamy na safari nurkowe Brother Island plus północne wraki morza czerwonego. Morze Czerwone to nie tylko kolorowe rafy to również rejon w którym zatopionych zostało dużo statków handlowych, pasażerskich i wojennych. Obecnie obrośnięte bardzo bogatą rafą stanowią niebywałe miejsce nurkowe odwiedzane przez wielu nurków. 
Mix rewelacyjnych raf wysp braci plus wraki północy sprawia że nasza oferta może podobać się nie jednej osobie.

Brothers Islands to dwie niewielkie wyspy znajdujące się na środku Morza czerwonego. Są niesamowicie bogato udekorowane koralem miękkim i twardym a pływające w okolicy ryby sprawiają ze nurkuje się tam jak w akwarium. Prawdziwą cechą Brothersów są duże zwierzaki takie jak, rekiny, rekiny młoty tuńczyki, duże stada trawellerów i inne stworzenia przepływające morze czerwone z stronę oceanu indyjskiego.
To niesamowite nurkowania przy ścianie rafowej i w toni sprawiają że wyspy Brothers wpisały się w godne polecenia miejsce nurkowe Egiptu. Co prawda nurkuje się tam w toni gdzie dno znajduje się poza zasięgiem wzroku ale zawsze najciekawsze widoki znajdują się w zasięgu światła gdzie jest dużo więcej kolorów i zwierząt.

Morze Czerwone skrywa bardzo dużo statków, okrętów zatopionych podczas złych warunków pogodowych, kolizji i wojny. Są to olbrzymie jednostki które obecnie przykryte dość gęsto rosnącą rafą stanowią idealne miejsce nurkowe dla osób dobrze czujących się na kolorowej rafie oraz tych którzy lubią poruszać się wewnątrz zatopionych kolosów.
Safari Wrakowe obejmuje wszystkie znane i dostępne dla nurków wraki północnej części Morza Czerwonego oraz najciekawsze rafy tego rejonu. Naszym celem są wraki takie jak: Thistlegorm , wraki rafy Abu Nuhas z Giannis D, Carnatic, Chrisoula K, wraki Gubalu  i inne. Ponadto odwiedzimy najciekawsze rafy wysp Gubal, Giftun i Ras Mohamed.
Wyjazd zaadresowany jest do nurków początkujących i zaawansowanych z uprawnieniami deep diver lub AOWD. Podczas rejsu istnieje możliwość podwyższenia swoich uprawnień o szkolenie deep diver, night diver oraz nitrox !! Wystarczy zapytać się o możliwość szkolenia podczas rejestracji miejsc.
Podczas trwania rejsu będziemy robić od 3 do 4 nurkowań z nurkowaniem nocnym włącznie. W zależności od kondycji morza i odległości (rejsów) do poszczególnych miejsc nurkowych podczas tygodniowego rejsu możesz wrócić z doświadczeniem aż 22 nurkowań !! Sporo można się nauczyć :). Safari kończymy w Hurghadzie mając cały dzień na zwiedzanie miasta i okolicy :)


Prawdziwą atrakcją wyjazdu jest niewątpliwie wrak Thistlegorm oraz wraki rafy Abu Nuhas. Thistlegorm jest uznawany na najciekawszy wrak Europy i Afryki. Leży na maksymalnej głębokości 30m. Jest olbrzymi! Na jego pokładzie zawsze można spotkać duże stada ryb a prawdziwą atrakcją są detale wyposażenia jednostki. Wrak jest bezpieczny do nurkowania. Pozbawiony sieci i niebezpiecznych wybuchowych militariów. Jest dość prosty w nawigacji. Poszycie jednostki wewnątrz ładowni jest mocno przerdzewiałe dzięki czemu do odległych ciemnych części ładowni wpada obecnie dużo światłą. W środku ładowni można znaleźć, Motocykle, jeppy, samochody gąsienicowe, karabiny, części do samolotów, łóżka polowe i jeszcze w dobrym stanie buty żołnierskie. Według nas jest to najciekawszy wrak jaki można spotkać pod wodą.
Abu Nuhas to rafa, o którą dziwnym trafem rozbiły się aż 4 statki. Dużo się mówi o tym że zatonęły z powodów odszkodowania i innych podejrzanych okoliczności. Trzy z nich są w bardzo dobrym stanie i stanowią idealne miejsce do nurkowań rekreacyjnych.
Jedną z najciekawszych raf safari jest wyspa Gupal z kilkoma wrakami. Miejsce zdecydowanie rekomenduje na nurkowania nocne. Można tam spotkać gigantyczne mureny i niezliczone ilości skrzydlic atakujących nocą nieco mniejsze ryby.

Na Safari wybieramy się rewelacyjną łodzią safari.  Same zdjęcia poniżej pokazują jak będzie prezentować się podczas naszego rejsu. Łódź ma około 44m długości i aż 9 szerokości. Jest praktycznie nowa ! Pierwszy rejs zaplanowany jest na najbliższy sezon letni.

Nasza łódź Safari posiada 17 kabin i jest przygotowana do obsługi 34 osób.
3 kabiny na pokładzie dolnym. 8 kabin na pokładzie sypialnym, 4 kabiny na pokładzie środkowym i 2 na pokładzie górnym. Każda kabina wyposażona jest w klimatyzację oraz prywatną toaletę. Pokład nurkowy jest bardzo przestronny a pokład rufowy, z którego będziemy rozpoczynać nurkowania bardzo szeroki. Łódź posiada kilka pokładów słonecznych na najwyższym znajduje się Jacuzzi. Łódź robi wrażenie!!
Część nurkowa organizowana jest przy użyciu dwóch dużych pontonów wywożących i odbierających nurków z wody. Za bezpieczeństwo nurkowe odpowiada obsługa łodzi i uwaga 3 przewodników nurkowych !!

Podczas tygodniowego rejsu dziennie będziesz mógł zanurkować od 3 do 4 razy, wliczając nurkowania nocne. Pierwszego i ostatniego dnia rejsu max 2 nurkowania.


Plan wyjazdu:
09.11   Lot w kierunku Egiptu, zakwaterowanie na łodzi
10.11   Trzy nurkowania Shaab Elerg; Dunravin; Shaab Mahmoud (nurkowanie nocne)
11.11   Ras Mohamed dwa nurkowania; Thistlegorm (nocne nurkowanie)
12.11   Thistlegorm ; Shag Rock; Bluff point (nocne nurkowanie)
13.11   Ulysses; Siyul; Ghiannis D; Abu Nuhas (nocne nurkowanie)
14.11   Marcaus; Carnatic; Dolphin House (nocne nurkowanie)
15.11   Um Gammar; Elminja
16.11   Transfer na lotnisko, lot do Polski
*Plan żeglugi może ulec zmianie ze względów pogodowych


Na wyjazd zapraszamy nurków z doświadczeniem około 20 zalogowanych nurkowań i uprawnieniami od Deep Diving lub AOWD . Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu Deep Diver oraz kursu specjalistycznego Nitrox jeśli to tego czasu nie uda się go wam zrobić !!!

Koszty:
Safari - 1'320 euro
Przelot - około 2'500 PLN

Opcjonalnie
Kabina górna 100 euro/osoba
Kabina środkowa 50 euro/osoba

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska-Egipt-Polska
 • transfer autobusem z lotniska na łódź i z powrotem
 • zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej
 • wyżywienie trzy razy dziennie na łodzi
 • nurkowania, ok 3-4 dziennie
 • napoje, kawa, herbata, woda, cola, fanta, sprite
 • butla + ołów
 • pakiet nitox
 • polski opiekun grupy
 • przewodnik nurkowy
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
- OWU Globtroter
- CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
- Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

Prowadzący: Waldemar Wnorowski

Cena nie zawiera:
 • 25 usd - wiza wjazdowa płatna na lotnisku
 • 150 euro - marine park plus dopłata paliwowa
 • około 100 euro - napiwku dla załogi około
 • sprzętu nurkowego (oprócz buli i ołowiu)
 • ubezpieczenie nurkowe (zgłoś się do nas)
 • posiłków poza łodzią
 • większa butla 15L dodatkowo płatna około 45 euro (OPCJA)
 • Zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi podróży w czasach pandemii.
  Na dziś 08.02.2023 Egipt przywrócił zasady wjazdu z przed pandemii.
  Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest sprawdzenie zasad wjazdu do danego kraju.
  Aktualną informacje znajdziesz na: https://www.iatatravelcentre.com/EG-Egypt-passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
   
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: KLIKNIJ: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej
   
 • Wpłata 4'000 zł, reszta najpóźniej 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem imprezy
   
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
  Przesłać skan paszportu na nasz adres email: info@cn-tryton.pl
   
 • Wypełniając formularz rejestracyjny proszę o podanie DOKŁADNYCH DANYCH (imię i nazwisko) zgodnych z posiadanym paszportem.
   
 • Uprawnienia nurkowe AOWD lub Deep Diver. Osoby nie nurkujące są również mile widziane

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat