Safari nurkowe St Johns LAST MINUTE 4 500 zł. !!

  • 2017-11-18 00:00-2017-11-25 00:00
  • 980 euro
  • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zapraszamy na Safari Nurkowe St Johns jeden z lepszych kierunków nurkowych Egiptu na jaki można się wybrać łodzią Safari.

Naszą propozycją na październikowe Safari Nurkowe są południowe rafy Morza Czerwonego z najdalszym punktem kompleksu raf St John’s.
Archipelag raf St Johns  znajduje się na dalekim południu Egiptu i należy do ścisłej czołówki najpiękniejszych miejsc nurkowych tego kraju. Dotrzeć tam można jedynie łodzią safari wyposażoną w kabiny mieszkalne, stołówką, miejscem wypoczynku ,oraz odpowiednio przygotowanym pokładem nurkowym, wyposażonym w miejsce na przechowanie sprzętu.
St'Johns to miejsce dla każdego! Znajdziesz tam rafy, przy których można zawisnąć jak ptak bez kontaktu z dnem. Kolorowe rafy z licznymi wąwozami, gigantycznymi blokami rafowymi które często przypominają labirynty, oraz niewielkie jaskinki dla początkujących nurków. St Johns jest mixem różnych typów raf przy których ciężko się nudzić. Wyjątkowości raf dodają mieszkające tam ryby. Przy ścianach raf można spotkać rekiny, tuńczyki oraz przepływające tamte okolicy barakudy a nieco płytsze rafy cieszą się popularnością w śród olbrzymich Napoleonów. St Johns jest dla każdego, nawet tego początkującego nurka.  

Na Safari wybieramy się 4 gwiazdkową łodzią M/Y Dolce Vita. Same zdjęcia poniżej pokazują jak będzie prezentować się podczas naszego rejsu. Łódź ma około 36m długości, posiada 11 kabin. 8 kabin dwu osobowych (oddzielne łóżka) na pokładzie sypialnym oraz 3 kabiny na pokładzie górnym (duże małżeńskie łóźko).
Każda kabina wyposażona jest w klimatyzację oraz prywatną toaletę. Pokład nurkowy jest bardzo przestronny a pokład rufowy z którego będziemy rozpoczynać nurkowania bardzo szeroki. Łódź posiada kilka pokładów słonecznych oraz klimatyzowany salon i stołówkę.
Część nurkowa organizowana jest przy użyciu dwóch dużych pontonów wywożących i odbierających nurków z wody. Za bezpieczeństwo nurkowe odpowiada obsługa łodzi i Uwaga 3 przewodników nurkowych !!

Podczas tygodniowego rejsu dziennie będziesz mógł zanurkować od 3 do 4 razy, wliczając nurkowania nocne. Pierwszego i ostatniego dnia rejsu max 2 nurkowania.

Plan:
Wycieczkę rozpoczynamy lotem z Warszawy do Marsa Alam.
Po lądowaniu przesiadamy się do autobusu i jedziemy około 2 godzin do portu gdzie czeka na nas łódź.
Zakwaterowujemy się w kabinach, jemy posiłek i odpoczywamy po długiej podróży.
Kolejnego dnia po południu robimy około dwa nurkowania w rejonie Marsa Alam, sprawdzamy sprzęt na pobliskiej rafie i wieczorem płyniemy na południe w rejon St Johns. W St Johns spędzamy 2 dni robiąc max 4 nurkowania dziennie. Nurkować tam będziemy przy ścianach rafowych w oczekiwaniu na spotkanie z dużym zwierzem:) Rafy St Johns są bujnie ozdobione koralem miękkim i twardym licznymi pęknięciami. Bloki rafowe tworzą bardzo ciekawą strukturę dna zamieszkujące te miejsca ryby. Po około 8 nurkowaniach na dalekim południu przenosimy się nieco na północ w rejon kompleksu raf Fury Shole z rewelacyjnymi rafami o bardzo oryginalnych kształtach. Znajdujące się tam rafy to głownie bardzo blisko stojące obok siebie kolumny raf tworzące konstrukcie przypominające pomieszczenia, dziedzińce oraz korytarze. Naszym skromnym zdaniem jest to najciekawszy punkt programu! Prawdziwą atrakcją chyba każdego płetwonurka są zamieszkujące ten rejon olbrzymie napoleony które potrafią podpływać bardzo blisko nurków i łodzi.
Po pełnych emocji nurkowaniach w rejonie Fury Shole kierujemy się w okolice Marsa Alam w drodze zatrzymując się na ostatnie dwa nurkowania przed spłynięciem do portu. W porcie spędzamy ostatnią noc aby rano przygotować się do podróży w kierunku lotniska.

Na wyjazd zapraszamy nurków z doświadczeniem około 15 zalogowanych nurkowań i uprawnieniami od OWD . Podczas wyjazdu będzie możliwość zrobienia kursu Deep Diver oraz kursu specjalistycznego Nitrox!!!
Na wyjazd potrzebny jest kompletny sprzęt nurkowy z komputerem lub głębokościomierzem !! Obowiązkowym wyposażeniem jest również bojka ze szpulką, min jeden zestaw na parę!!

Koszty:
Safari - 980 euro
Przelot - 1'500 PLN

Kabina górna dodatkowo płatna
50 Euro za osobę.

Cena zawiera:
- przelot na trasie Polska-Egipt-Polska
- transfer autobusem z lotniska na łódź i z powrotem
- wyżywienie trzy razy dziennie na łodzi
- polski przewodnik
- butla + ołów
- nitrox dla posiadających uprawnienia
- zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej
- nurkowania, ok 3-4 dziennie
- podatek nurkowy 15 euro
- dopłata paliwowa 30 euro

Cena nie zawiera:
- wiza wjazdowa płatna na lotnisku 25 USD
- posiłków poza łodzią
- ubezpieczenie wyjazdu
- sprzętu nurkowego (oprócz buli i ołowiu)
- napiwku dla załogi około 45 euro
- większa butla 15L dodatkowo płatna około 45 euro (OPCJA)

Po wypełnieniu formularza proszę o przelanie 1'000zł na konto firmy, celem rezerwacji.
Resztę kwoty wyjazdu należny wpłacić na 31 dni przed datą wyjazdu.

  • 2017-11-18 00:00-2017-11-25 00:00
  • 980 euro
  • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat