Safari Wrakowe - Egipt

 • 2018-05-10 10:00-2018-05-17 09:00
 • w ofercie
 • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Gwarantujemy dużo słońca, super nurkowania i wysoki standard łodzi.

Safari Wrakowe obejmuje wszystkie znane i dostępne wraki Morza Czerwonego oraz najciekawsze rafy tego rejonu. Naszym celem są wraki takie jak: Thistlegorm, wraki rafy Abu Nuhas z Giannis D, Carnatic, Chrisoula K, wraki Gubalu  i inne. Ponadto odwiedzimy najciekawsze rafy Gubalu, Giftuna i Ras Mohamed.
Wyjazd zaadresowany jest do nurków początkujących i zaawansowanych. Podczas rejsu istnieje możliwość podwyższenia swoich uprawnień o szkolenie wrakowe, deep diver, night diver oraz nitrox !! Wystarczy zapytać się o możliwość szkolenia podczas rejestracji miejsc.

Safari zaczynamy od lotu z Gdańska do Hurghady. W Hurghadzie ze względów logistycznych zatrzymujemy się na jedną noc w 5 gwiazdkowym hotelu. Następnego zgodnie z programem rozpoczynamy dzień nurkowy robiąc 2 nurkowania w okolicy Hurghady.
Podczas trwania rejsu będziemy robić od 3 do 4 nurkowań z nurkowaniem nocnym włącznie. W zależności od kondycji morza i odległości (rejsów) do poszczególnych miejsc nurkowych podczas tygodniowego rejsu możesz wrócić z doświadczeniem aż 22 nurkowań !! Sporo można się nauczyć :). Safari kończymy w Hurghadzie mając cały dzień na zwiedzanie miasta i okolicy :)


Prawdziwą atrakcją wyjazdu jest niewątpliwie wrak Thistelghorm oraz wraki rafy Abu Nuhas. Thistelghorm jest uznawany na najciekawszy wrak Europy i Afryki. Leży na maksymalnej głębokości 30m. Nurkowania na nim prowadzone są na około 20m głębokości burty. Jest olbrzymi! Na jego pokładzie zawsze można spotkać duże stada ryb a prawdziwą atrakcją są detale wyposażenia jednostki. Wrak jest w 100% bezpieczny do nurkowania. Nawet może nurkować bez żadnych obaw w jego środku. Poszycie jednostki wewnątrz ładowni jest mocno przerdzewiałe i w dużej mierze odkryte przez co do najdalszym odcinków wraku wpada spora ilość światła. W środku ładowni można znaleźć, Motocykle, jeppy, samochody gąsienicowe, karabiny, części do samolotów, łóżka polowe i jeszcze w dobrym stanie buty żołnierskie. Według mnie jest to najciekawszy wrak jaki można spotkać. Abu Nuhas to rafa, o którą dziwnym trafem rozbiły się aż 4 statki. Trzy z nich są w bardzo dobrym stanie i stanowią idealne miejsce do nurkowań rekreacyjnych. Jedną z najciekawszych raf safari jest wyspa Gupal z kilkoma wrakami. Miejsce zdecydowanie rekomenduje na nurkowania nocne. Można tam spotkać gigantyczne mureny i niezliczone ilości skrzydlic atakujących nieco mniejsze ryby.

Na Majowe safari wybieramy się łodzią C-Echo II. To bardzo komfortowa łódź klasyfikowana na 5 gwiazdek. Łódź ma 38m długości i 8 szerokości. Jest spora. Posiada 12 kabin. 9 kabin znajduje się z części sypialnianej, 3 pozostałe kabiny w części górnego pokładu. Każda z kabin wyposażona jest w dwa oddzielne łóżka, mini barek, łazienką z toaletą i prysznicem oraz klimatyzacją. jedna z wymienionych kabin wyróżnia się większą powierzchnia i łóżkiem małżeńskim.
Łódź posiada dwa pokłady słoneczne, salon i stołówkę a od strony rufowej przestronny pokład nurkowy z dwoma pontonami do obsługi nurkowań. Na łodzi dodatkowo znajduje się kompresor i nitrox w cenie dla posiadających uprawnienia Nitrox Diver.

Plan wyjazdu:

Dzień 1 – Wylot z Gdańska do Hurghady, Noc w hotelu.
Dzień 2 – Transfer na łódź, dwa nurkowania
Dzień 3 – Trzy nurkowania plus nocne
Dzień 4 – Trzy nurkowania plus nocne
Dzień 5 – Trzy nurkowania plus nocne
Dzień 6 – Trzy nurkowania plus nocne
Dzień 7 – jedno/dwa nurkowania
Dzień 8 – Przejazd autokarem z portu na lotnisko, lot do Gdańska

Koszt:
980 EURO + 1'500 PLN
 

 • Przelot lotniczy Polska - Egipt – Polska
 • Transfery autobusem lotnisku – łódź - lotnisko
 • Pełne wyżywienie na łodzi nurkowej plus napoje, owoce i przekąski w czasie rejsu
 • Zakwaterowanie w hotelu pierwszego dnia
 • nielimitowana ilość napoi (Woda, Cola, Fanta, Sprite) oraz kawa i herbata
 • ołów, butla
 • Nurkowanie 3-4 dziennie (pierwszego i ostatniego dnia 2 nurkowania)
 • Polski przewodnik
 • Wizy egipskiej 25 USD płatna na lotnisku
 • Ubezpieczenia
 • sprzętu osobistego/nurkowego
 • napiwków dla załogi około 45 euro
50 euro/osoba dodatkowo za zakwaterowanie w kabinach górnych.
 • 2018-05-10 10:00-2018-05-17 09:00
 • w ofercie
 • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat