Nurkowa wyprawa do Tajlandii - Similany

 • 2023-12-03 15:45-2023-12-17 12:05
 • w ofercie
 • Archiwum

Tajlandia to bez wątpienia kraj, który wiele osób kojarzy się z niesamowitą azjatycką kuchnią, rozrywką oraz ciekawymi nurkowaniami. Dołącz do nas i przeżyj niesamowitą przygodę:)!

Tajlandia to kraj bogatej kultury i niesamowitej kuchni, której chyba nie musimy reklamować. To miejsce które często wybierane jest jako doskonała lokalizacja na wakacyjną przygodę.
My Tajlandię chcemy Wam pokazać głównie pod kątem niesamowitej przygody nurkowej w pierwszej części wyjazdu oraz odpoczynku w drugiej z niewielkimi elementami turystyki lokalnej.

Naszym głównym programem wyjazdu są Similany. Similany to najpiękniejszy morski Park Narodowy w Tajlandii. Uznane za światowe dziedzictwo przyrodnicze i za jedno z dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Jednym słowem wyspy wyglądają tak, jak powinien wyglądać tropikalny raj. Archipelag składa się z 9 wysp a podwodna rafa liczy sobie 5000 lat. Wyspy zamieszkiwane są przez dziesiątki gatunków ryb rafowych i koralowców.
Nasz pobyt na Similanach zaplanowaliśmy w opcji Safari nurkowego na jednostce DiveRACE.


Łódź DiveRACE został wybudowany w 2015 roku a kompletny remont zmieniający mocno jego wygląd na zewnątrz i w środku w 2022.
DiveRACE nie ma swojego odpowiednika na Similanach. Wyróżnia się bardzo nowoczesną stylistyką oraz wielkością kadłuba. Jednostka przygotowana jest do obsługi 20 osób . 6 kabin na pokładzie środkowym oraz 4 na pokładzie dolnym. Każda kabina wyposażona jest w łazienkę oraz klimatyzacje. Dodatkowo do dyspozycji gości na pokładzie górnym znaleźć można salon oraz stołówkę, a na dachu bardzo duża część wypoczynkowa. Pokład środkowy to obszerna część nurkowa. Prawdziwą elegancją łodzi są serwowane posiłki. Na mało której podawane są w tak estetyczny i wyjątkowy sposób przy zachowaniu świetnego smaku.
Z kuchni DiveRACE korzystaliśmy w zeszłym roku i śmiało możemy ją polecać !

W planie części nurkowej wyjazdu są najpiękniejsze miejsca Similanów z legendarnym Richelieu Rock. Codziennie będziemy nurkować aż 4 razy dziennie starając się aby były to nurkowania dzienne (nocne jedno) W sumie w planach mamy 14 nurkowań z jedną wycieczką na pocztówkową wyspę Sail Rock. Jeśli uda się nam płynnie realizować dzień nurkowy możliwe jest jeszcze jedno wyjście na ląd.

Naszą wycieczkę zaczynamy do lotu na trasie Polska - Tajlandia (Phuket). Zaraz po odebraniu bagażu kierujemy się w stronę czekających na nas mikrobusów, które zawiozą nas do hotelu Diamond Cliff Resort & Spa znajdującego się w centralnej części dzielnicy Patong.


Hotel usytuowany jest tuż obok zatoki i plaży Patong. Jest dość rozległy z licznymi atrakcjami i częścią zieloną. Na jego terenie można znaleźć dwa baseny, 3 restauracje i aż dwa bary. Pokoje naszym zdaniem są bardzo obszerne ok. 45m2 i bardzo ciekawy wystrój o podwyższonym standardzie.
Jego zdecydowanym plusem jest lokalizacja, Jest na tyle daleko od centrum aby gwar ulicy nie przeszkadzał nam w odpoczynku ale za razem blisko bo 5min spacerkiem do głównej plaży i dzielnicy Patong. Będziemy mieli bardzo blisko do większości atrakcji i plaży. Hotel naszym zdaniem należy do jednym z lepszych w okolicy.

Pierwsze dni naszego pobytu zostawiamy na spontaniczne zagospodarowanie. Dość dobrze znamy Tajlandię i okolicę Phuket. Chętnie pokarzemy Wam najciekawsze miejsca okolicy. Luźne dwa pierwsze dni zostawiamy do zagospodarowania na miejscu dla chętnych.

Po dwóch pierwszy dniach aklimatyzacyjnych zostawiamy wszystko w naszych pokojach i z bagażem podręcznym/małym plecakiem wybieramy się na wycieczkę z nocowaniem :)


W planach mamy dwu dniową wycieczkę którą rozpoczniemy od przejazdu mikrobusem do ujścia rzeki w której o określonej porze kąpią się słonie :)
Będzie to wyjątkowa okazja aby pomóc ich właścicielom w myciu oraz karmieniu zwierząt w plenerze. Niepowtarzalne zdjęcia - gwarantowane :)

Po kąpieli ze słoniami kierujemy się w stronę jeziora zaporowego Ratchaprapa. Jest to ogromny zbiornik wodny słodkiej pośrodku dziewiczej dżungli.
Z minibusów przesiadamy się na łodzią długorufową i kierujemy się w stronę schroniska w którym spędzimy noc, w drodze podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy, roślinność i wyrastające nad powierzchnię wody wapienne skały.
Na trasie do naszego schroniska zatrzymamy się na krótką chwilę dość ciekawej suchej jaskini aby po sesji zdjęciowej w okolicach lunchu dopić do kei ośrodka.
W ośrodku kwaterujemy się w domkach dwu osobowych o dość podstawowym wyposażeniu. Ośrodek położony jest na pływającej konstrukcji na środku jeziora bez dostępności do prądu, zasięgu telefonu i internetu. Po zmroku panuje w nim niesamowita cisza. To idealne miejsce na odcięcie się od cywilizacji.
Z chwilą gdy do niego dotrzemy zaraz po lunchu zdecydowanie będziemy wszystkich zachęcać do wyporzyczenia kajaków i krótką wycieczkę po rozlewiskach.
Następnego dnia zaraz po śniadaniu wykwaterowujemy się z ośrodka i kierujemy w stronę parku i wodospadów. Po wodospadach powrót do naszego resortu w Patong.
Po powrocie z wycieczki do zagospodarowania mamy kolejne dwa dni do zagospodarowania. Będziemy wam proponować wycieczkę do skalnej maczugi słynnej skały "James Bond" i/lub nurkowania na wraku wycieczkowca King Cruiser.
Po atrakcjach lądowych rejonu Phuket wykwaterowujemy się z hotelu i minibusami kierujemy się w stronę portu przy którym czeka na nas łódź DiveRACE.
Kwaterujemy się do dwu osobowych kabin i ruszamy w rejs. Similiany są dość szczególnym miejsce nurkowym Tajlandii. Odosobnione od głównego lądy wyspy cieszą się dużą popularnością w śród odwiedzających ich nurków bardzo dobrą widocznością oraz jakością rafy. Plan dnia na DiveRACE jest dość prosty. Dzieli się na nurkowanie, jedzenie i niewiele czasu na odpoczynek w ciągu dnia :) To idealna okazja na podwyższenie swoich umiejętności nurkowych w urozmaiconym środowisku.
W planach nurkowych mamy 4 nurkowania dzienne co w dużej mierze pokryje nam większość czasu spędzonego na łodzi.
Wszystkie nurkowania będą wykonywane ze znajdujących się na łodzi dużych pontonów. Nasza łódź z chwilą gdy będziemy na jej pokładzie codziennie będzie zmieniać cumowanie dając możliwość nie powtarzania miejsc nurkowych. Nooo może poza rafą Richelieu Rock która jest jedną z ładniejszych na których udało się do tej pory zanurkować. Plan części nurkowej wyjazdu zaczynać się będzie od lekkiego śniadania po nim nurkowania, przerwa na śniadanie. Po śniadaniu nurkowanie, lunch i kolejne nurkowanie aby po przerwie zanurkować ostatni raz. Po nurkowaniu kolacja i oczekiwanie na kolejny dzień :)
Ostatni dzień pobytu na DiveRace to dwa nurkowania i popołudniowy transfer do hotelu. Po przyjeździe czeka nas suszenie sprzętu i kolejnego dnia wieczorny lot do Polski

Plan wyjazdu:

03 grudzień - zbiórka na lotnisku lot w Warszawie lub Gdańsku. Lot w kierunku Phuket
04 grudzień - lądowanie w Phuket, zakwaterowanie w hotelu
05 grudzień - odpoczynek, relaks w Patong
06 grudzień - wycieczka Phuket (świątynie, miejsca widokowe, kultura Tajów)  (wycieczka opcjonalna)
07 grudzień - wycieczka do dżungli Khao Sok
08 grudzień - wycieczka do dżungli Khao Sok
09 grudzień - odpoczynek, relaks w Patong
10 grudzień - James Bond, kajaki, wioska (wycieczka opcjonalna)
11 grudzień - transfer na łódź nurkową
12 grudzień - 4 nurkowania
13 grudzień - 4 nurkowania
14 grudzień - 4 nurkowania
15 grudzień - 2 nurkowania, wykwaterowanie z łodzi
16 grudzień - relax, suszenie sprzętu, wieczorny transfer na lotnisko, powrót do Polski
17 grudzień - lądowanie w Polsce

UWAGA !!
Mamy 1 wolne miejsca w cenie - 30% od cen z oferty 

koszt wyjazdu:
2'650 USD - 30% = 1'855 USD !! - koszt osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju dwu osobowym + cena biletu 
 


Opcjonalnie:
100 USD/os - dopłata do kabin na pokładzie górnym

 • transfery lotniskowe
 • zakwaterowanie hotelu Diamond Cliff Resort & Spa ze śniadaniem w pokoju dwu osobowym
 • zakwaterowanie na łodzi DiveRACE w kabinach dwu osobowych
 • ołów i butla z powietrzem na każde nurkowanie
 • 14 nurkowań z łodzi
 • opieka instruktora oraz przewodnika nurkowego
 • pełne wyżywienie na łodzi
 • dwu dniowa wycieczka do Dżungli
 • pełne wyżywienie podczas dwu dniowej wycieczki do Dżungli
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
- OWU Globtroter
- CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
- Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

Prowadzący: Krzysiek Wnorowski

 • ubezpieczenia nurkowego
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • 1800THB ( ok. 53 USD) park narodowy Similiany. Płatne gotówką pierwszego dnia rejsu
 • posiłki oprócz śniadania w części lądowej wyjazdu
 • wydatków własnych
 • dobrowolnych napiwków
 • 3'000THB (90 USD) - wycieczka James Bond Rock
 • 3'400THB/dzień (102USD/dzień) - nurkowania zaplanowane na 9 i 10 grudzień
 • Zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi podróży w czasach pandemii.
  Na dziś 08.02.2023 Tajlandia przywrócił zasady wjazdu z przed pandemii.
  Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest sprawdzenie zasad wjazdu do danego kraju.
  Aktualną informacje znajdziesz na: https://www.iatatravelcentre.com/TH-Thailand-passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
   
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: KLIKNIJ: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej
   
 • Wpłata 4'000 zł, reszta najpóźniej 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem imprezy
   
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
  Przesłać skan paszportu na nasz adres email: info@cn-tryton.pl
   
 • Wypełniając formularz rejestracyjny proszę o podanie DOKŁADNYCH DANYCH (imię i nazwisko) zgodnych z posiadanym paszportem.
   
 • Uprawnienia nurkowe OWD. Osoby nie nurkujące są również mile widziane
 • 2023-12-03 15:45-2023-12-17 12:05
 • w ofercie
 • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat