Nurkowanie we Francji, Kurs jaskiniowy w rejonie lot

  • 2019-09-07 12:00-2019-09-14 10:00
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zapraszamy na nurkowanie we Francji połączone z kursem jaskiniowym.
Szkolenie Jaskiniowe i wyjazd w rejon lot zaadresowane jest do osób nurkujących z uprawnieniami technicznymi.
Wyjazd nurkowy połączony jest na część szkolenia jaskiniowego i nurkowania turystyczne. Zapraszamy

Przy granicy parku narodowego "Parc naturel régional des Causses du Quercy" znajduje się skupisko jaskiń z dość łatwym dostępem do ich wejścia. Wielokrotnie odwiedzaliśmy to miejsce w poprzednich latach w gronie przyjaciół i znajomych. Nasz ostatni wyjazd był niedawno bo we wrześniu 2018 roku. Zdjęcia z poprzednich wypraw można znaleźć na naszej stronie KLIKNIJ..., umieściliśmy na niej zaledwie część ilustracji - głównie tych najciekawszych.

Mając na uwadze atrakcyjność rejonu i tęsknotę za cudownym krajobrazem przyrody i przyjemnych nurkowań wybieramy się tam we wrześniu tego roku !
Największym przedsięwzięciem wyprawy jest odległość - mamy do pokonania około 2'150 km (licząc z Gdańska).  Istnieje oczywiście możliwość zorganizowania lotu ale konieczne jest wynajęcie auta na miejscu.
Szczegóły podróży omawiane będą odrębnie, wśród zainteresowanych osób. Postaramy się dobrać taką trasę aby nie była mocno uciążliwa dla każdego z uczestników.

We Francji zakwaterowani jesteśmy w bardzo przyjemnym i oryginalnym kompleksie budynków młyna w miejscowości Cajarc niedaleko rzeki "Aveyron Lot" i  znanej wszystkim nurkom jaskiniowym jaskini Emergence du Russel i Landenus.

Dom wykończony jest w stylowym francuskim klimacie. Ściany budynku zdobi kamienna elewacja a okolice starego młyna i koryta rzeki nadaje klimat miejsca. Kompleks posiada kilka budynków, my zajmujemy ten przygotowany dla 4 osób. Na parterze budynku znajduje się salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym oraz toaletą z prysznicem, na piętrze znajdują się pokoje. Więcej zdjęć dotyczących zakwaterowania można znaleźć w tym LINKU...
Wyżywienie będziemy przygotowywać we własnym zakresie. Planujemy zabranie ze sobą głównych składników do przygotowania posiłków a na miejscu doposażać się w lokalnych sklepach spożywczych.
Nasz dzień nurkowy będziemy zaczynać od przygotowywania śniadania oraz przekąsek przydatnych między nurkowaniami. Wyjeżdżając z Cajarc wracamy zazwyczaj w okolicach godzin późno popołudniowych po minimum dwóch trzech nurkowaniach w jaskini. Przed powrotem do domu uzupełniamy gaz w butlach oraz zakupy na obiadokolacje w pobliskich sklepach spożywczych.
Jeśli uda się nam szybciej skończyć nurkowania i wystarczy nam czasu na zwiedzanie okolicy, wybierzemy się do Rocamadour, miasta położonego na półce skalnej. W rejonie Lot sporo jest winnic, małych urokliwych miasteczek z bardzo ciekawą zabudową. Jeśli się uda też poświęcimy tym miejscom chwilę uwagi :)
Wrzesień to jeden z lepszych okresów na nurkowanie w rejonie Lot. Ze względu na prawdopodobieństwo niewielkich opadów deszczu, jaskinie cieszą się w tym okresie dobrą przejrzystością wody na której najbardziej nam zależy.

W wyjeździe będą brały udział osoby aspirujące o tytuł nurka jaskiniowego oraz osoby które posiadają już licencje i umiejętności, aby samodzielnie nurkować w środowisku jaskiniowym.
Więcej o jaskiniach Francji można znaleźć z naszej foto relacji zamieszczonej na www.balticexplorers.pl - Zapraszamy

Podczas wyjazdu istnieje możliwość uzyskania uprawnień jaskiniowych Cave Diver.
Koszt szkolenia to 2'500 PLN. Jednym z wymogów uczestnictwa w kursie jest posiadanie uprawnień minimum Adv Nitrox lub Extended Range oraz posiadanie swojego pełnego sprzętu nurkowego w wersji tech. Szkolenie składa się z 6 dni nurkowych/szkoleniowych we Francji.
Po więcej szczegółów dotyczących szkolenia pisz do nas KLIKNIJ....

Koszt wyjazdu:
500-600 PLN - Transport (kwota w przybliżeniu dla auta z 4 pasażerami)
500-600 PLN - wyżywienie (na tydzień przed wyjazdem omówimy menu)
282 euro - zakwaterowanie
1,5 PLN za 1 litr  - zabieramy ze sobą sprężarkę więc będzie wygodnie :)
  10 euro - pościel na cały pobyt 

  • 2019-09-07 12:00-2019-09-14 10:00
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat