Nurkowanie w Raja Ampat - Papua Zachodnia i Dolina Bailem

  • 2018-11-14 12:10-2018-11-30 14:30
  • w ofercie
  • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Nurkowanie Raja Ampat - jeden z piękniejszych kierunków nurkowych na jakie można się wybrać !!
Końcówka roku to idealny okres na nurkowania w Indonezji! Większość z nas w tym czasie ma po dziurki w nosie kapryśnej pogody. Więc ciepełko w miłym plenerze i nurkowanie w Raja Ampat w Indonezji jest idealnym pomysłem!
Dla tych, którzy podzielają nasz wywód przygotowałem dość orientalny wyjazd nurkowy do Indonezji w rejon Raja Ampat Papua Zachodnia oraz wycieczkę w głąb papuaskiej dżungli do Doliny Baliem.

Na Papui Zachodniej byliśmy już 4 razu ostatnio w 2012 roku. Zapraszam do naszej galerii zdjęć kliknij..... link.
Były to dla nas zawsze niesamowite nurkowania ! Ilość kolorowych raf, ławic ryb jakie tam widzieliśmy nie można porównać do żadnego innego miejsca.
Co jakiś czas na świecie organizowane są nurkowania polegające na konkurencji liczenia rodzajów raf podczas jednego nurkowania. W rejonie Raja Ampat kilkukrotnie pobito ten rekord co w wyraźny sposób przedstawia to miejsce jako TOP miejsc nurkowania na świecie! Wycieczkę na Papuę nazwaliśmy „Dzika Papua” gdyż rejon do jakiego planujemy wyjazd do cywilizowanych nie należy :-) ! Wyjazd zaplanowany jest dla grupy max 14 osób. Plan podzieliliśmy na dwa etapy. Część wodna i lądowa. W zależności od chęci i wolnego czasu możesz uczestniczyć z nami w pełnym programie wycieczki lub tylko w części nurkowej. Wyjazd zaadresowany jest do nurków z wyszkoleniem OWD około min 30 nurkowaniami na koncie.


Program wycieczki zaczynamy od wylotu z Polski do Doha i dalej w kierunku Dżakarty.
W Dżakarcie zatrzymujemy się na jedną dłuższą dobę w hotelu FM7 na techniczny przystanek wynikający z połączenia lotniczego i konieczności odpoczynku. Przystanek jest o tyle przydatny gdyż pomoże nam w aklimatyzacji z nowym otoczeniem i zmianie czasowej która nie jest mała. Hotel jest bardzo komfortowy, posiada przyjemne spa, dość duży basen, masaże. Bez problemu  zregenerujemy w nim siły przed kolejnym odcinkiem podróży.
Po krótkim odpoczynku kolejnego dnia lecimy do Sorong na Papui Zachodniej.
Na Lotnisku zabieramy nasze walizki i kierujemy się do portu, gdzie czeka na nas łódź która przewiezie nas do resortu.
Na Raja Ampat będziemy zakwaterowaniu w resorcie Papua Paradise Eco Resort w pokojach Superior. Ten wyjątkowy resort usytuowany jest przy plaży, domki na palach wyposażone są w dość duże przestronne pokoje (75m2) z łazienką (ciepła, zimna woda) oraz obszerny taras z widokiem na morze. Dodatkowo dla gości do dyspozycji jest obszerna część wspólna z restauracją i kilkoma salonami.
Papua Paradise Eco Resort to wypadkowy resort nie ma możliwości aby ktoś narzekał na standard :)

Znajdujące się w kompleksie resortu centrum nurkowe oferuje nielimitowane nurkowania 4 dziennie a dla posiadaczy certyfikatu Nitrox, EAN32 w cenie pakietu nurkowego :) W planie naszego pobytu mamy 7 dni podczas których zanurkujemy w najciekawszych miejscach rejonu Raja Ampat. Nurkowania sa tam niesamowite. Zaczynając od mant i rekinów dywanowych skończywszy na konikach morskich i niesamowicie bujną i kolorową rafą Raja Ampat zdecydowanie znajduje się w TOP nurokwym jakie należy odwiedzić.

Ramowy plan wyjazdu zakłada:

14 lis - Wylot z Polski w kierunku Indonezji.
15 lis - Lądowanie w Dżakarcie o 15:50. Transfer do Hotelu. Zakwaterowanie.
16 lis - Przystanek aklimatyzacyjny, odpoczynek.
17 lis - 00:20 lot do Sorong. Transfer do resortu, zakwaterowanie
18 lis - nurkowania
19 lis - nurkowania
20 lis - nurkowania
21 lis - nurkowania
22 lis - nurkowania
23 lis - jedno/dwa poranne nurkowania, suszenie / pakowanie sprzętu
24 lis - po śniadaniu transport na lotnisko, powrót do Polski lub kontynuacja wycieczki o Dolinę Bailem

O dalszym etapie wycieczki przeczytasz niżej....

Koszt I etapu wycieczki:
2'990 euro - koszt osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju podwójnym Superior
5'581 pln - koszt biletu na powyższej trasie (kalkulacja na dzień 20-06-2018)

Opcje:
380 euro - dodatkowo za zakwaterowanie w pokoju pojedynczym superior
400 euro - dodatkowo za osobę zakwaterowaną w pokoju Delux o podwyższonym standardzie
600 euro - mniej za osobę nie nurkującą zakwaterowaną w pokoju podwójnym superior

W cenie:
- przelot na powyższej trasie
- transfery lądowe zgodnie z powyższym planem
- zakwaterowanie w Dżakarcie dwie doba (bo wylot o 00:20, pokoje trzymamy do transferu na lotnisko)
- zakwaterowanie w resorcie na raja ampat w pokojach podwójnych Superior
- pełne wyżywienie w resorcie 3 x dziennie plus przekąski
- napoje, kawa, herbata, woda
- nielimitowane nurkwania (max 4 dziennie)
- butla i ołów
- nitrox dla posiadających licencję
- przewodnik podwodny i lądowy
- podatek nurkowy 70 euro

Cena nie zawiera:
- kosztu zakwaterowania w drodze powrotnej 24 listopada w Dżakarcie (jeśli nie jedziesz z nami na II część wycieczki)
- ubezpieczenia nurkowego
- wyżywienia (lunch, kolacja) poza resortem nurkowym
- napoi alkoholowych i soków serwowanych w barze resortu
- wypożyczenia pozostałego sprzętu nurkowego
- napiwków dla obsługi resortu, przewodników nurkowych

Po sytych w emocje przygodach nurkowych, kończymy część podwodną. Dla chętnych chcących przedłużyć pobyt oferujemy II część wycieczki w głąb Papuaskiego lasu, do Doliny Baliem.
Część lądową zaczynamy od przelotu z Sorong do Jayapury i dalej do Wameny gdzie zaczynamy wycieczkę lądową w świat o którym dawno zapomnieli nasi pra pra pradziadowie!
Są jeszcze na świecie rejony gdzie czas się zatrzymał,… tych miejsc jest już coraz mniej!! Ten w głębi Papui zatrzymał się na czasie kamienia i do dziś jeszcze się nie zmienił!!
Pierwszym etapem naszego zwiedzania będzie lokalny rynek "Jibama". Będziemy mogli tam kupić strzały, łuki, toporki, spódnice wykonane z trzciny oraz całą masę ręcznie robionych pamiątek. Po zakupach :) Lunch w lokalnej restauracji.


Po posiłku kierujemy się na północny zachód Wameny w kierunku wioski Sinakma. Po drodze będziemy zatrzymywać się przy pobliskich domostwach i miejsc widokowych. Po całodniowej wycieczce powrót do hotelu. Kolejnego dnia wybieramy się na całodniową wycieczkę wzdłuż rzeki Baliem. Po śniadaniu w hotelu zabieramy lunch boxy i kierujemy się busem około 35min w kierunku Sogokmo znajdującego się na południu doliny. Treking zajmie nam około 4-5 godzin. Spacerując wzdłuż rzeki będziemy spotykać farmerów pracujących w polu, oraz ich uprawy ziemniaków. Dalej w kierunku wioski Wesaput i Dani przez wiszący most na rzece Baliem. Będziemy zatrzymywać się w wioskach i poznawać obyczaje tubylców. Po trekkingu przejazd do Hotelu.
Następnego dnia po śniadanku kierujemy się do wioski Obia. Mieszka tam plemię Dani, zachowało ono wszystkie tradycje obrządków i stroi. W wiosce do której pojedziemy mamy zaplanowane dwie atrakcje. Pierwszą z nich jest symulacja wojny między dwoma plemionami. Skąpo ubrani mężczyźni z tykwami na penisach, bujnie pomalowanym ciałem, uzbrojeni w łuki ,noże i toporki będą na naszych oczach prezentować swoje muskuły oraz dominację nad pokonanymi. Całość przedstawienia robi olbrzymie wrażenie. Głównie ze względu na ich zaangażowanie i aktorstwo. W przedstawieniu biorą udział wszyscy mężczyźni wioski w tym starzyzna i dorośli.
Po dość barwnym, przedstawieniu na polanę zostanie wypuszczona świnia a znajdujący się za nią mężczyźni za pomocą łuków, dzid i toporków będą próbowali ja złapać. Pościg zakończy się przygotowaniem i grillowaniem świni na palenisku. Kiedy mieszkańcy Dani będą jeść świnię my wyciągniemy z auta naszej Lunch boxy :)
Po około 3 godzinnej gościnie jedziemy do kolejnej wioski oddalonej około 10 min drogi. Tam kolejne atrakcje. Równie skąpo ubrani mieszkańcy pokażą nam 250letnią mumię pradawnego mieszkańca ludzi Dani. Naszą kolejną i ostatnią atrakcja tego dnia będzie krótki spacer do wioski Wosilimo i ich naturalnej jaskini.
Rankiem kolejnego dnia żegnamy Wamene i kierujemy się do Jayapura na dalszy ciąg wycieczki lądowej. W Jayapurze zatrzymujemy się przy pomniku Mac Arthur poświęconym ofiarom II wojny światowej. Po części historycznej zwiedzania kierujemy się na rejs małą drewnianą łódką po jeziorze Sentani zatrzymując się w dwóch wioskach Ayapo i Asei znajdującej się w środkowej części jeziora :) Większa część mieszkańców zajmuje się rybołówstwem, mieszkając w chatkach na palach.  Lunch zjemy w restauracji na zboczu jeziora z widokiem na wioski. Po posiłku kierujemy się do muzeum Cendrawasih, a po niej wycieczka na rynek Hamadi do centralnej części miasta i ostatnie zakupy przed wyjazdem.

Plan II etapu wycieczki:

24 lis - po śniadaniu, transport na lotnisko, lot w kierunku Jajapura potem kolejny do Wameny, zwiedzanie miasta.
25 lis - Całodniowa wycieczka wzdłuż rzeki Baliem
26 lis - Całodniowa wycieczka. Festiwal pieczenia świni, symulacja wojny plemiennej, wycieczki piesze.
27 lis - Przelot z Wamena do Jayapura. Rejs po jeziorze. Wycieczki piesze do pobliskich wiosek.
28 lis - Lot do Dżakarty. Zakwaterowanie w hotelu.
29 lis - Lot do Polski
30 lis - lądowanie w Polsce

Koszt II etapu wycieczki:
1'540 euro - za osobę zakwaterowaną w pokoju dwu osobowym

Opcje:
160 euro - dodatkowo za zakwaterowanie w pokoju pojedynczym superior

Cena zawiera:
- Przelot lotniczy! na trasie Sorong-Jayapura-Wamena-Jayapura-Dżakarta
- Transfery z i na lotniska
- zakwaterowanie w pokojach DBL
- śniadanie i Lunch
- wycieczki z przewodnikiem
- zakwaterowanie w Dżakarcie ostatniego dna; dwie doba (bo wylot o 23:25, pokoje trzymamy do transferu na lotnisko)

Cena nie zawiera:
- kolacji w hotelu
- napoi poza śniadaniem
- wydatków własnych
- napiwków

  • 2018-11-14 12:10-2018-11-30 14:30
  • w ofercie
  • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat