Nurkowanie we Francji, Kurs jaskiniowy w rejonie Lot

  • 2023-09-09 12:00-2023-09-16 12:00
  • w ofercie
  • Archiwum

1 wolne miejsce na wyjazd i szkolenie.


Zapraszamy na nurkowanie we Francji połączone z kursem jaskiniowym. Szkolenie jaskiniowe i wyjazd w rejon Lot zaadresowane są do osób nurkujących z uprawnieniami technicznymi. To nie tylko duża dawka specjalistycznej wiedzy, ale i zapierające dech w piersiach krajobrazy, których doświadczysz podczas nurkowań turystycznych.

Przy granicy Parku Narodowego Parc naturel régional des Causses du Quercy znajduje się skupisko jaskiń z dość łatwym dostępem do ich wejścia. Wielokrotnie odwiedzaliśmy to miejsce w poprzednich latach w gronie przyjaciół i znajomych. Nasz ostatni wyjazd był we wrześniu 2018 roku. Zdjęcia z poprzednich wypraw można znaleźć na naszej stronie KLIKNIJ...Umieściliśmy na niej zaledwie część fotografii, resztę musisz zobaczyć... na własne oczy!

Mając na uwadze atrakcyjność rejonu i tęsknotę za cudownym krajobrazem i przyjemnymi nurkowaniami, wybieramy się tam we wrześniu tego roku. Największym wyzwaniem logistycznym całej wyprawy jest odległość – z Gdańska mamy do pokonania około 2150 km. Istnieje oczywiście możliwość zorganizowania lotu, ale konieczne jest również wynajęcie auta na miejscu. Szczegóły podróży będą omawiane z zainteresowanymi osobami. Postaramy się dobrać taką trasę, aby nie była ona mocno uciążliwa dla żadnego z uczestników.

We Francji jesteśmy zakwaterowani w bardzo przyjemnym i oryginalnym kompleksie budynków młyna w miejscowości Cajarc niedaleko rzeki Aveyron Lot i  znanej wszystkim nurkom jaskiniowym jaskini Emergence du Russel i Landenus. Dom wykończony jest w stylowym francuskim klimacie. Ściany budynku zdobi kamienna elewacja, a okolice starego młyna i koryta rzeki nadają miejscu charakteru. Kompleks posiada kilka budynków, my zajmujemy ten przygotowany dla 4 osób. Na parterze znajduje się salon z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym oraz toaletą z prysznicem, a na piętrze – pokoje. Więcej zdjęć dotyczących zakwaterowania znajdziesz pod tym linkiem LINKU...

Wyżywienie przygotowujemy we własnym zakresie. Planujemy zabranie ze sobą głównych składników do przygotowania posiłków, a na miejscu będziemy doposażać się w lokalnych sklepach spożywczych.

Dzień nurkowy zaczynamy od przygotowywania śniadania oraz przekąsek przydatnych między nurkowaniami. Do Cajarc wracamy zazwyczaj w okolicach godzin późnopopołudniowych po minimum 2-3 nurkowaniach w jaskini. Przed powrotem do domu uzupełniamy gaz w butlach i robimy zakupy na obiadokolację w pobliskich sklepach spożywczych. Jeśli uda się nam szybciej skończyć nurkowania i wystarczy nam czasu na zwiedzanie okolicy, wybierzemy się do Rocamadour – miasta położonego na półce skalnej. W rejonie Lot jest sporo winnic i małych, urokliwych miasteczek z bardzo ciekawą zabudową. Jeśli czas na to pozwoli, również poświęcimy tym miejscom chwilę uwagi :)

Wrzesień to jeden z lepszych okresów na nurkowanie w rejonie Lot. Ze względu na prawdopodobieństwo niewielkich opadów deszczu jaskinie cieszą się w tym miesiącu dobrą przejrzystością wody, na której najbardziej nam zależy.

W wyjeździe będą brały udział osoby aspirujące o tytuł nurka jaskiniowego oraz osoby, które posiadają już licencję i umiejętności, aby samodzielnie nurkować w środowisku jaskiniowym.

Podczas wyjazdu istnieje możliwość uzyskania uprawnień jaskiniowych Cave Diver. Koszt szkolenia wynosi 4'500 zł. Wymogiem uczestnictwa w kursie jest posiadanie uprawnień minimum Adv Nitrox lub Extended Range oraz swojego pełnego sprzętu nurkowego w wersji TECH. Szkolenie składa się z 6 dni nurkowych/szkoleniowych we Francji.

Osoby zainteresowane szkoleniem uprzejmie proszę o rejestrację na naszym kalendarzu lub bezpośrednio pod linkiem KLIKNIJ...

Koszt wyjazdu:

  • Zakwaterowanie: 335 euro
  • Napełnianie butli powietrzem: 2 zł za 1 litr (zabieramy ze sobą sprężarkę, więc będzie wygodnie)
  • Pościel na cały pobyt: 10 euro

W cenie:
- pomoc w organizacji nurkowań i briefing do poszczególnych jaskiń z mapką dojazdu.
- zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
- OWU Globtroter
- CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
- Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

Prowadzący: Krzysztof Wnorowski

- wyżywienie (zabieramy swoje w Polski). Omówimy menu na 2 tyg przed wyjazdem

- Transport - do pokonania licząc z Gdańska to około 2'200km w jedną stronę.
  Napisz do nas czy masz auto i możesz nim jechać czy też szukasz transportu.
  Może uda się nam zebrać zainteresowanych i zorganizować wspólny transport ?
  • 2023-09-09 12:00-2023-09-16 12:00
  • w ofercie
  • Archiwum

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat