Wyprawa Bali - Komodo

 • 2019-09-20 14:55-2019-10-04 23:40
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Komodo znane jest przede wszystkim ze słynnych smoków - potężnych waranów. Dla wielu nurków znane jest również jako miejsce malowniczych raf i bujnej podwodnej przyrody.
 

Główną częścią programy podczas wyjazdu do Indonezji jest nurkowanie w kultowym dla wszystkich nurków -  parku Komodo. Jest to bez wątpienia szczególne miejsce, po pierwsze ze względu na zamieszkujące park "Smoki" jak również pełne życia rafy zdobiące dno morza Flores. W planach naszego pobytu oferujemy 6 dni nurkowych plus zwiedzanie wyspy Bali.
Podczas każdego safari na Komodo łodzie cumują u wybrzeży wyspy i dla uczestników rejsu organizują wycieczki po parku narodowym, w czasie których można spotkać niezwykłe zwierzęta jakimi są warany. Należy jednak pamiętać, że Komodo to nie tylko atrakcje na lądzie. Wokół wyspy znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych w całej Azji Południowo-Wschodniej. Od spokojnych i płytkich lagun z przepięknymi koralami, po nurkowania w prądzie, gdzie na pewno spotkamy ławice tuńczyków i barakud i patrolujące te wody rekiny. Częstymi gośćmi są tutaj również ogromne manty, które czasami grupują się w stada po kilkanaście sztuk. Dla wielu nurków Komodo to najciekawszy rejon w Indonezji.

Podczas tegorocznej wyprawy na Komodo korzystać będziemy z łodzi Cheng Ho. To bardzo komfortowa, 33 metrowa, drewniana jednostka,  która przygotowana jest do obsługi 24 osób. Cheng Ho posiada 14 kabin, każda posiada prywatną łazienkę z toaletą, klimatyzację oraz jedno lub dwa łóżka. Kabiny mieszkalne rozmieszczone są na pokładzie dolnym oraz środkowym. 6 kabin z jednym dużym łóżkiem małżeńskim znajduje się w dolnej i środkowej części pokładów, 4 kabiny z dwoma oddzielnymi łóżkami w dolnej części pokładu oraz 4 kabiny jedno-osobowe w części środkowej łodzi. Cheng Ho to komfortowa łódź, z przestronnym dekiem nurkowym, salonem i restauracją. Bardzo ciekawa drewniana konstrukcja stylizowana na żaglowiec jest też warta uwagi.

Naszą wycieczkę zaczynamy od lotu na Bali. Zakwaterowujemy się na jedną noc w jednym z resortów w południowej części Bali Besakih Beach hotel. Po czym następnego dnia rano wracamy na lotnisko i lecimy dalej w kierunku Flores. Pierwszy dzień to zaokrętowania i jedno - dwa nurkowania sprawdzające, po czym płyniemy w kierunku Parku Komodo. Każdego dnia będziemy nurkować w różnych miejscach 4 x dziennie. Ostatniego dnia zanurkujemy 2 razy i zwiedzimy jedną z wysp, gdzie mieszkają olbrzymie jaszczury. Powrót z Flores zaplanowany jest na 28 września. Wcześnie rano zaraz po śniadaniu kierujemy się na lotnisko i dalej na Bali, do hotelu w którym mieszkaliśmy rozpoczynając wycieczkę. Zostawiamy w lobby hotelu sprzęt nurkowy i niepotrzebne bagaże. Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy wycieczkę objazdową po Bali.
Wybraliśmy dla was najciekawsze miejsca widokowe, przyrodę oraz zabytki jakie można odwiedzić na Bali. Przez prawie tydzień, zatrzymując się w różnych miejscach postaramy się wam przedstawić wyspę Bali z jak najlepszej strony.

Część objazdową zaczynamy od przejazdu w kierunku tarasów ryżowych Tegalalang, jednych z bardziej malowniczych pól uprawy ryżu. Obecnie rejonem uprawy zajmują się nie tylko rolnicy ale również wspierające ich organizacje dziedzictwa kultury, dbając aby wyjątkowość tego rejonu pozostała zachowana. Następnie udajemy się do Gunung Kawi Temple at Sebatu, niewielkiej świątyni z której podstawy wybija święte źródło. Nieco później Tirta Empul, miejsce w którym w podobnie jak w poprzedniej świątyni wybija święte źródło, z tym że ta tutaj jest większa i często organizowane są na jej terenie ceremonie oczyszczenia których przy odrobinie szczęścia możemy być światkami. Dzień kończymy kwaterując się w hotelu Lake View hotel z pięknym widokiem na wulkan.

Kolejnego dnia zmniejszamy ilość odwiedzanych świątyń :) i postawimy na nieco więcej przyrody. Dzień zaczynamy bardzo wcześnie bo 4:00 rano! Po wcześniejszym omówieniu zasad wybieramy się na górską wycieczkę. Do pokonania mamy około 2km pod ostrym nachyleniem, ale z licznymi miejscami na odpoczynek. O około 6:00 powinniśmy być na szczycie wulkanu ciesząc się z niesamowitych widoków okolicy, wschodu słońca przy biwakowym śniadaniu z kawką lub herbatą w dłoni :) W drogę powrotną wybierzemy się inną drogą, równie malowniczą, ale już nie tak męczącą. Osoby dla których proponowany plan jest zbyt wymagający, mogą w tym czasie odpoczywać w resorcie. Po bardzo ambitnym poranku transport i relax w Toya Bungkah hot spring, nieco później wycieczka na wodospad Tegenungan. Zakwaterowanie w Tjampuhan Ubud.
W Ubud zwalniamy tempo:) Zaczynamy od wycieczki do malowniczego Bedugul. Rejon często wykorzystywany w pocztówkach z Bali. Nieco później przejazd do świątyni Tanah Lot Temple usytuowanej nad brzegiem morza. Dostęp do niej jest wyłącznie w fazie odpływu. Nieco później Jatuiluwih z niesamowitymi polami ryżu wpisanymi w dziedzictwo UNESCO. Zakwaterowanie w Strawberry Hill.

Poranny transfer w rejon Bedugul zaczynamy od wycieczki rowerowej :) Przez wioskę Wanagiri, lasem pełnym małp, wzdłuż jezior Buyan i Tamblingan będziemy jechać wolnym tempem około 1,5 godziny. Nieco później pieszo przez deszczowy las, około 1,5 godziny,  aż w końcu dojdziemy do świątyni Ulun Danu i przesiądziemy się na drewniany katamaran , którym pływając około 45min zakończymy dzień. Widoki i leśna przygoda na długo zapadną w pamięci. Trasa nie będzie technicznie trudna ale bardzo malownicza !
Zakwaterowanie w Tjampuhan Ubud.
Dzień zaczynamy od przejazdu nad rzekę Ayung. Tym razem do zaoferowania mamy rafting około 9km rzeką klasy II. Jest to trasa z licznymi wąwozami i miejscami widokowymi. Płynąc na dużych pontonach z towarzystwie profesjonalnych przewodników, będziemy przepływać przez tropikalny las, pola ryżowe oraz okoliczne wioski. Super wrażenia w kontrolowanym wydaniu gwarantowane !
Po emocjonującym spływie przerwa na lunch. Nieco później transfer do Kuty z przerwą na kawę na jednym z tarasów, gdzie pijąc kawę będziemy podziwiać super widoki. Zakwaterowanie w Besakih Beach hotel.
Następnego dnia wykwaterowanie i przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

20 wrzesień - Lot do Warszawy, potem do Doha.
21 wrzesień - Lądowanie w Denpasar (Bali), krótki odpoczynek,nocleg.
22 wrzesień - Lot na wyspę Flores. zakwaterowanie na łodzi. 1-2 nurkowania
23 wrzesień - Canibal Rock - Banana Island - Yellow Wall. 4 nurkowania
24 wrzesień - Manta Alley - Lohok Sera Bay - Komodo Island. 4 nurkowania
25 wrzesień - Manta Alley - Lohok Sera Bay - Komodo Island. 4 nurkowania
26 wrzesień - Castle Rock - Gili Lawa Laut - Crystal Rock. 4 nurkowania
27 września - Batu Bolong - Tatawa Kecil – Rinca. 2 nurkowania; wycieczka lądowa w poszukiwaniu smoków
28 września - Śniadanie i wykwaterowanie z łodzi, przelot na Bali. popołudniowe zwiedzanie.
29 września - Zaczynamy od zwiedzania Sanur - Ubut, kończymy w Kintamani
30 września - Kintamani – wspinaczka na wulkan Batur – Ubut
01 października - Ubud - Bedugul Highland / Munduk area
02 października - Bedugul, jazda na rowerze, pływanie łodzią - Ubud
03 października - Ubud – Rafting – Wycieczka na plantacji kawy – Sanur 
04 października - Wykwaterowanie z hotelu. poranny transfer na lotnisko. Wieczorne lądowanie w Polsce.

Na wyjazd zapraszamy osoby nurkujące z uprawnieniami min. AOWD. W wyjeździe mogą uczestniczyć również osoby towarzyszące, nie nurkujące.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację i wpłatę zaliczki w wysokości 2'000 pln

Cena:
4'030 USD - koszt wyjazd osoby zakwaterowanej w pokoju 2 osobowym
3'891 PLN - bilety lotniczy na pełnej trasie lotu trasie Polska - Indonezja - Polska (aktualizacja na 04.07)

Zawiera:

 • Przelot na pełnej trasie wyjazdu
 • Zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwu osobowych
 • Pełne wyżywienie i napoje (woda, kawa, herbata) na łodzi
 • Około 20 nurkowań z łodzi (ilość uzależniona od pogody i logistyki wyjazdu)
 • Butla z powietrzem oraz balast
 • Przewodnik nurkowy
 • Opłata Nurkowa Komodo 180 USD
 • Zakwaterowanie w hotelach zgodnie z opisem powyżej
 • Śniadania podczas trwania II części wycieczki na Bali plus w niektóre dni lunch (2 i 3 paź)
 • Opłaty biletów wstępu do wszystkich świątyń na trasie wyprawy
 • Wszystkie wycieczki i opłaty opisane powyżej
 • Transfery lotniskowe oraz te na trasie wyjazdu
 • Polski organizator
 • Sprzętu nurkowego poza butlą i balastem nurkowym
 • Napoi alkoholowych oraz innych dodatkowych oferowanych na łodzi
 • Niektórych posiłków oraz wszystkich kolacji podczas trwania wycieczki na Bali
 • Ubezpieczenia nurkowego
 • Napiwków
 • 150 USD/os - zakwaterowanie na górnym pokładzie
 • wypełnienie i podpisanie dokumentów: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • pierwsza wpłata przy rejestracji 2'000 zł, reszta najpóźniej 60 dni przed rozpoczęciem imprezy
 • posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • posiadanie uprawnień nurkowych min AOWD
 • 2019-09-20 14:55-2019-10-04 23:40
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat