Dalekie południe - Wadi Lahmy, Fury Shole

  • 2018-05-19 00:00-2018-05-26 00:00
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Są miejsca nurkowe w Egipcie w których możliwe że nie byłeś. Wadi Lahmy jest jednym z nich !! To dość mocno oddalone na południe miejsce nurkowe które odwiedzają często łodzie safari wracając z rejonu St Johns. Miejsca nurkowe takie jak Claudia czy Malahy dla osób które miały już okazję odwiedzić południe Egiptu nie trzeba dodatkowo prezentować. Gorąco polecamy !! Nasz gorący kierunek wczasów nurkowych !!

Wadi Lahmy, Fury Shole lub rejon wioski Hamata to znak zapoznawczy dalekiego południa raf Egiptu. Tam gdzie turystów jak na lekarstwo tam zawsze jest zdrowa pozbawiona zniszczeń rafa. Zawsze jak wracaliśmy z safari St Johns wszyscy nie mogli się nadziwić bogactwu raf tego rejonu.
Teraz możesz je zobaczyć nie koniecznie nurkując z łodzi Safari !!
Oddalone na południe rafy Wadi Lahmy są bardzo nieregularne, dzięki ich charakterystyce można w nich nurkować jak kolorowym labiryncie z niezliczoną ilością korytarzy z otwartym dachem i komnat przypominających małe świątynie. Nurkowania nie są głębokie. Z reguły nurkuje się tam w przedziale 15-25 metrów. Ważnym elementem rejonu są zamieszkujące rafy olbrzymie ryby "Napoleony". Nauczone przez lokalnych przewodników często podpływają do nurków na niewielkie odległości licząc na małą przekąskę. To bardzo delikatne i łagodne zwierzęta które potrafią towarzyszyć pod czas całego podbytu pod wodą.
Nurkowania będziemy prowadzić w niemieckiej bazie nurkowej oferującej dwa nurkowania dziennie z łodzi. Podczas rejsu serwowany będzie obiad i napoje a czas żeglugi będzie umilało nam słońce na górnym pokładzie oraz długie rozmowy w salonie łodzi. W planie wyjazdu chcemy zrealizować 5 dni nurkowych, 10 nurkowań plus może jedno/dwa nurkowania nocne z brzegu.
Zakwaterowani będziemy w hotelu 4 gwiazdkowym Wadi Lahmy Azur Resort z wersji all inclusive. Hotel jest dość duży. położony przy plaży, zaledwie 12 km od miasta Hamata i 185 km od lotniska w Marsalam. Hotel w swojej ofercie posiada dwa baseny, dostęp do plaży, bar przy basenie i plaży, kilka restauracji, basen dla dzieci, plac zabaw. W każdym pokoju znajduje się toaleta, prysznic/wanna, suszarka na ścianie zawieszony telewizor, sejf, kawa, herbata, lodówka, balkon lub taras. Posiłki serwowane są trzy razy dziennie w formie bufetu a między posiłkami przekąski w wybranych restauracjach. Lokalne napoje bezalkoholowe serwowane w wyznaczonych barach restauracjach, napoje alkoholowe są dodatkowo płatne.
Wycieczkę zaczynamy od loty z Warszawy do Marsalam potem transfer autobusem do Hotelu. Od kolejnego dnia zaczynamy nurkowanie :) Po 5 dniach nurkowych robimy przerwę odpoczynkiem w hotelu lub jakąś atrakcją jaką będzie nam oferował lokalny animator. kolejny dzień to dzień podróży do Polski.

Nurkowania Waldi Lahmy są proste i nie wymagają od nurkujących tam osób dużej wprawy. Idealne miejsce aby rozpocząć sezon nurkowy !


Koszty:
2'580 PLN - osoba zakwaterowana w pokoju dwu osobowym
UWAGA !! First Minute !! Im szybciej wykupisz tym więcej zaoszczędzisz

Opcje:
2'840 PLN - osoba zakwaterowana w pokoju pojedynczym
1'590 PLN - dziecko do 13 lat zakwaterowane z dwiema pełnopłatnymi osobami
ok 110 PLN - więcej za pokój z widokiem na morze
380 euro - pakiet 5 dni nurkowych (10 nurkowań)
21 euro/dziennie - osoba nie nurkująca, towarzysząca podczas rejsu na łodzi

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa - Marsalam - Warszawa
- transfery hotel - lotnisko
- zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych lub pojedynczych
- wyżywienie trzy razy dziennie w hotelu
- napoje w hotelu (bez alkoholu)
- podstawowe ubezpieczenie podróżne KL i NNW
Dla osób nurkujących
- 10 nurkowań z łodzi
- ołów i butla 12L
- nitrox 32%

Cena nie zawiera:
- wiza koszt 25 euro (płatne na lotnisku)
- ubezpieczenie nurkowe
- podatku nurkowego i opłaty parkowej 9 euro dziennie
- obiadów i napoi na łodzi 5 euro dziennie
- przewodnik nurkowy 5 euro dziennie
- butla 15L dodatkowo płatna 3 euro
- nocne nurkowanie z brzegu 26 euro
- napiwków na koniec pobytu

  • 2018-05-19 00:00-2018-05-26 00:00
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat