XIII Kaszubska Włóczęga

  • 2018-05-19 08:00-2018-05-20 04:00
  • http://kaszubskawloczega.pl/zapisy/

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Czym jest Kaszubska Włóczęga? To impreza na orientację. Uczestnicy, podczas wędrówki z mapą, mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. W terenie czeka na zawodników wiele niespodzianek: od dodatkowych zadań i mylnych tropów, poprzez przeprawy przez nieraz bardzo trudne tereny jak rzeki czy mokradła, po urzekające krajobrazy.

Organizatorem imprezy jest AKK GDAKK - klub turystyczny funkcjonujący przy Politechnice Gdańskiej w ramach Oddziału Studenckiego PTTK w Gdańsku.

" Kaszubska Włóczęga to impreza na orientację, gdzie uczestnicy, podczas wędrówki z mapą, mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. W terenie czeka na zawodników wiele niespodzianek: od dodatkowych zadań i mylnych tropów, poprzez przeprawy przez nieraz bardzo trudne tereny jak rzeki czy mokradła, po urzekające krajobrazy. W tym roku  będziemy rywalizować w okolicach Chmielna na Kaszubach i już teraz zapowiada się świetna zabawa w doborowym towarzystwie!
Na stronie http://kaszubskawloczega.pl/komunikat-startowy/ dostępny jest komunikat startowy z opisem wszystkich trzynastu tras:  trasy piesze, rowerowe, kajakowe oraz NOWOŚĆ! nurkowo-pieszą, każdy znajdzie coś dla siebie. Stopniowo będziemy udostępniać kolejne istotne informacje, a już dziś zachęcamy do zaklepania sobie tego terminu bo zapisy ruszają lada dzień ????   "

Plan na majową Włóczęgę 

Nurkowo-Piesza (NP) “Trójząb Trytona i przygoda syrenki Ariel”
Długość etap nurkowy ok 0,5 km, etap pieszy ok 10 km. Limit drużyn: 25. Limit osób w drużynie: 2
Pierwsze w Polsce turystyczne InO podwodne. Najpierw uczestnicy mierzą się z jeziornymi potworami, następnie tracą płetwy i szukają księcia z bajki na lądzie.
Trasa będzie składać się z dwóch etapów nurkowego i pieszego. Każdy etap będzie punktowany osobno, a klasyfikacja końcowa zostanie wyliczona zgodnie z zapisami regulaminu z wykorzystaniem wzoru do wyliczania Punktów Przeliczeniowych.

Etap nurkowy (NP-N) Pierwszy etap trasy NP, poziom trudności łatwy. Punkty będą rozmieszczone na placu nurkowym udostępnionym przez CN Tryton. Od uczestników wymagane będą uprawnienia min. OWD. Kompas jest na tym etapie zbędny. Trasa zawiera punkty kontrolne jak i stowarzyszone.
Mapą będzie schemat placu z naniesionymi punktami kontrolnymi.

Etap pieszy (NP-P) będzie średnio trudny - część punktów będzie na poziomie trudności trasy Mało Trudnej, a część trasy Trudnej. Występować będą punkty stowarzyszone, na niektórych punktach dość liczne. Punkty w większości będą zlokalizowane w miejscach dostępnych dla człowieka, choć mogą się zdarzyć bagna (ale co dla nurków ;) ) i chaszcze. Drożnia pełna, a punkty w niezbyt dużych odległościach od dróg. Mapa pełna, niemodyfikowana, kolorowa, w skali 1:12500.

Zapisy i szczegóły wyłącznie na stronie http://kaszubskawloczega.pl/zapisy/

  • 2018-05-19 08:00-2018-05-20 04:00
  • http://kaszubskawloczega.pl/zapisy/
2019-01-20 17:30 Więcej
2019-01-27 17:30 Więcej
2019-02-03 17:30 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat