Szkolenie rebreather CCR XCCR firmy IQSUB

  • 2024-07-13 08:00-2024-07-16 17:00
  • 1'200 Euro / 1'400 Euro
  • Archiwum

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jeśli chcesz aby twoje nurkowanie było dłuższe, pozbawione relatywnie małej ilości sprzętu przy głębokich nurkowaniach, sporo bezpieczniejsze oraz tańsze przy nurkowaniach trimixowych. Warto zainteresować się obiegiem zamkniętym. Nurkowanie rebreatherowe da ci dużo dużo więcej niż klasyczne nurkowanie na obiegu otwartym.

Nurkowanie rebreatherowe staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. Ilość osób nurkujących na rebreatherze w Polsce przybywa z każdym kolejnym rokiem. Powodami tego zjawiska jest obecnie wysoka jakość produktu oraz mimo wszystko niższa cena zakupu.
Kurs na który chcemy cię zaprosić dotyczy nauki nurkowania na rebreatherze XCCR.
Jest to bez wątpienia najbardziej zaawansowany rebreather na świecie. Zasilany jest elektroniką produkowaną przez znaną na markę Shearwater, posiada czujnik CO2, Scrubber Radialny, BOV i wiele wiele innych elementów zestawu sprawiających że jest on liderem w dziale nurkowań CCR.

Nurkowanie na rebreatherze jest dużo prostsze niż się wszystkim wydaje i mimo skomplikowanej budowy z elementami elektroniki jest bardzo niezawodne, dużo bezpieczniejszy przy odpowiedniej jego obsłudze.

Nurkowanie na obiegu zamkniętym (CCR) da ci:

- Dużo lepszą jakość gazu oddechowego. Jest zdecydowanie bardziej wilgotny i ciepły w przeciwieństwie do klasycznego nurkowania na obiegu otwartym (OC).

- Jedynym ograniczeniem czasu nurkowego staje się pochłaniacz CO2 który pozwala ci na nurkowania do 6 godzin.

- Głębokość nie jest również dużym problemem, wystarczy dobrać odpowiednią mieszankę gazu. Nie zmieniając wagi sprzętu (nie wliczając butli ucieczkowych bailout) możesz za pomocą dwóch niewielkich butli 3L, (Tlen i Diluent) zejść na około 150m

- Logistyka napełniania butli jest bardzo uproszona. Do zasilenia rebreatchera wystarczą dwie 3L butle. Wyjeżdżając np na kilka dni z dala od kompresora możesz zrobić bez większych kłopotów kilka głębokich nurkowań.

- Mimo skomplikowanej budowy rebrather daje sporo możliwość rozwiązań awarii nurkowych. Dla przykładu brak gazu na obiegu otwartym kończy się natychmiastową ucieczką do powierzchni. W przypadku nurkowania na rebreatherza mamy sporo czasu na opanowanie problemu i wiele wersji wyjścia z opresji, nie koniecznie kończących się natychmiastowym wynurzeniem.

- Nurkowanie na rebreatherze jest dużo tańsze przy głębokich trimixowych nurkowaniach. Napełnianie 3L butli a 24L zestawie robi różnice.

Szkolenia XCCR ze względu na wyjątkowość sprzętu często prowadzone są indywidualnie lub w grupach max 2 osobowych. Czas trwania szkolenia to min 5 dni podczas których poznasz jego budowę oraz zasadę bezpiecznego poruszania się pod wodą do głębokości 40 - 45m.
Szkolenia zazwyczaj odbywa się nad jeziorem Kłodno w Chmielnie ale na specjalne życzenie możemy je przygotować w dowolnym miejscu z dostępem do wody.

Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia otrzymasz certyfikat IANTD uprawniający cię do nurkowania do 42m lub 51m jeśli posiadasz uprawnienia tmx na otwarty obieg.

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie a powyższa data ci nie odpowiada napisz do nas info@cn-tryton.pl

- uprawnienia min Extended Range lub Advanced Nitrox.
- posiadanie własnego rebreathera przed szkoleniem

Koszt kursy
1'200 euro - szkolenie w wersji grupowej / 1'400 euro w wersji prywatnej
  340 pln -  certyfikat IANTD

Podane ceny są cenami netto 

  • posiadanie własnego rebreathera
  • szkolenie
Cena nie zawiera:
- zakwaterowania i wyżywienia
- napełnianie butli
- uzupełnianie pochłaniacza (Sofnoline 767)
- wypłynięć wrakowych jest się pojawią

  • 2024-07-13 08:00-2024-07-16 17:00
  • 1'200 Euro / 1'400 Euro
  • Archiwum
2024-08-06 17:00 Więcej

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat