Podczas kursów SSI Freediving we własnym tempie zdobędziesz wszystkie wymagane umiejętności. Będąc jednym z najszybciej rozwijających się dzisiaj na świecie sportów wodnych, freediving jest znacznie łatwiejszy niż myślisz.

SSI Freediving Basic - podstawowy kurs freedivingu. Który odbywa się w basenie i na wodach otwartych. Wraz z upływem szkolenia SSI freediving Basic, dowiesz się fizyki i fizjologii nurkowania na wstrzymanym oddechu, nauczysz się prawidłowych technik i umiejętności do samodzielnego i bezpiecznego treningu w basenie i na wodach otwartych do 5 metrów. Dowiesz się, jak wybierać i używać sprzęt do freedivingu. Nieodłączną częścią kursu jest rozwijanie bezpiecznej i prawidłowej techniki nurkowania na bezdechu, technik ratownictwa i pierwszej pomocy, użycia dodatkowych urządzeń oraz właściwą organizację sesji freedivingu.

Kurs składa się: 

  • Teoretyczne zajęcia w klubie (Historia SSI Freedivingu, fizjologia i fizyka freedivingu, planowanie i organizacja nurkowania na bezdechu, bezpieczeństwo w freedivingu)
  • Praktyka w klubie (Rozciąganie relaksacja i rozgrzewka)
  • Praktyka w basenie (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w statyce (STA) i dynamice (DYN)).
  • Praktyka na wodach otwartych (Technika nurkowania i pływania, ratowanie i pomoc przy BO, i LMC, zajęcia w dynamice (CWT)) do głębokości 5 metrów

Wymagania dotyczące kursantów: 

- Wiek minimalny: 10 lat.

- Umiejętność pływania.

- Jedno zdjęcie

- Sprzęt maska, fajka , płetwy

Zaliczenie kursu:  

  • Statyczne i dynamiczne zajęcia w wodzie nie mają minimalnych wymagań.

Pomyślne ukończenie kursu skutkuje otrzymaniem Międzynarodowego Certyfikatu SSI Freediving Basic.

Osoby z licencją Basic Freediving mogą nurkować samodzielnie wraz z równorzędnie lub lepiej wyszkolonym partnerem, w środowisku i do głębokości równorzędnej z warunkami szkolenia. 

Istnieje możliwość kontynuowania szkoleń SSI freedivingu na poziomach 1, 2, lub 3.