Wyprawa Nurkowa Bali Indonezja

 • 2019-09-27 00:00-2019-10-11 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Bali to niewielka indonezyjska wyspa, która przyciąga nie tylko wyjątkową przyrodą z bujną roślinnością, malowniczymi jeziorami i tarasami ryżowymi, ale także ogromną życzliwością tamtejszych mieszkańców, smaczną balijską kuchnią oraz bardzo ciekawą kulturą.
Miłośnicy zwiedzania znajdą tutaj wiele mistycznych świątyń, a wielbiciele kąpieli morskich - piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą. W połączeniu ze zjawiskowym światem podwodnym kryjącym ciekawe formy raf i liczne zwierzęta morskie, Bali jest idealne dla każdego rodzaju turysty zziębniętego europejskim klimatem jesieni.

Wyspa Bali  jest jedną z 17 tysięcy wysp tworzących Republikę Indonezji, leży w środku, tak zwanego, trójkąta koralowego – miejsca o największym zróżnicowaniu morskiego życia. Niewiele miejsc na świecie oferuje tak wspaniałe warunki do nurkowania jak Bali. Spotkamy tu przepiękne i zdrowe rafy koralowe,  wraki,  pionowe ściany, podwodne kaniony i jaskinie. Temperatura wody utrzymuje się w  przedziale od 26 do 29 stopni w  większości przybrzeżnych wód Bali :)
Październik jest dobrym okresem na podróż w ten rejon świata, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo spotkania podwodnych gigantów - mant. Na Bali można też spotkać rekiny, żółwie, stada tuńczyków i licznie tam występujące zwierzęta makro.
Październikowy wyjazd zaadresowany jest do osób nurkujących, ale też i tych nie nurkujących. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Specyfika tamtego regionu to nie tylko to co znajduje się pod wodą. To także, plaże, tarasy pól ryżowych i liczne świątynie stanowiące idealną propozycję dla tych, którzy nie przepadają za podwodnymi wycieczkami.

Wybraliśmy najciekawsze miejsca widokowe, przyrodę oraz zabytki jakie można odwiedzić na Bali. Przez dwa tygodnie, zatrzymując się w różnych miejscach postaramy się przedstawić wyspę Bali z jak najlepszej strony.

Naszą wycieczkę zaczynamy od lotu na Bali. Zakwaterowujemy się na jedną noc w jednym z resortów w południowej części Bali Besakih Beach hotel. Rano zostawiamy sprzęt nurkowy w lobby resortu i wybieramy się na kilkudniową wycieczkę objazdową wokół Bali.
Pierwszą atrakcją na naszej trasie będą tarasy ryżowe Tegalalang - jedne z bardziej malowniczych pól uprawy ryżu. Obecnie rejonem uprawy zajmują się nie tylko rolnicy ale również wspierające ich organizacje dziedzictwa kultury dbające o wyjątkowość tego miejsca. Następnie udajemy się do Gunung Kawi Temple at Sebatu, niewielkiej świątyni, z której podstawy wybija święte źródło. Nieco później Tirta Empul, miejsce w którym w podobnie jak w poprzedniej świątyni wybija święte źródło, z tym że ta tutaj jest większa i często organizowane są na jej terenie ceremonie oczyszczenia, których przy odrobinie szczęścia możemy być świadkami. Dzień kończymy kwaterując się w hotelu Lake View hotel z nieprawdopodobnym widokiem na wulkan.


Kolejnego dnia zmniejszamy ilość odwiedzanych świątyń :) Stawiając na nieco więcej przyrody. Dzień zaczynamy bardzo wcześnie bo 4:00 rano! Po wcześniejszym omówieniu zasad wybieramy się na górską wycieczkę. Do pokonania mamy około 2km pod ostrym nachyleniem, ale z licznymi miejscami na odpoczynek. O około 6:00 powinniśmy być na szczycie wulkanu ciesząc się z niesamowitych widoków okolicy, wschodu słońca przy biwakowym śniadaniu z kawką lub herbatą w dłoni :) W drogę powrotną wybierzemy się nieco inną drogą, równie malowniczą, ale już nie tak męczącą. Osoby dla których proponowany plan jest zbyt wymagający mogą w czasie odpocząć w resorcie. Po pełnym atrakcji  poranku, transport i relax w Toya Bungkah hot spring, później wycieczka na wodospad Tegenungan. Zakwaterowanie w Tjampuhan Ubud.
W Ubud nieco zwalniamy :) Zaczynamy od wycieczki do malowniczego Bedugul. Rejon często wykorzystywany w pocztówkach z Bali. Następnie przejazd do świątyni Tanah Lot Temple usytuowanej nad brzegiem morza, dostęp do której możliwy jest wyłącznie w fazie odpływu. Nieco później Jatuiluwih z niesamowitymi polami ryżu wpisanymi na listę dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w Strawberry Hill.

Poranny transfer w rejon Bedugul zaczynamy od wycieczki rowerowej :) Przez wioskę Wanagiri, lasem pełnym małp, wzdłuż jezior Buyan i Tamblingan będziemy jechać wolnym tempem około 1,5 godziny. Później piesza wycieczka przez deszczowy las (około 1,5 godz) aż w końcu dojdziemy do świątyni Ulun Danu i przesiądziemy się na drewniany katamaran, którym  pływając około 45min zakończymy dzień. Widoki i leśna przyroda na długo zapada w pamięci. Trasa nie będzie technicznie trudna i do tego bardzo malownicza!
Zakwaterowanie w Tjampuhan Ubud.
Kolejny dzień zaczynamy od przejazdu nad rzekę Ayung. Tym razem do zaoferowania mamy rafting około 9km rzeką klasy II. To bardzo malownicza trasa z licznymi wąwozami i miejscami widokowymi. Płynąc na dużych pontonach z towarzystwie profesjonalnych przewodników, będziemy przepływać przez tropikalny las, pola ryżowe oraz okoliczne wioski. Super wrażenia w kontrolowanym wydaniu.
Po emocjonującym spływie przerwa na lunch. Następnie transfer do Kuty, z przerwą na kawę na jednym z tarasów, gdzie pijąc kawę będziemy podziwiać piękne widoki. Wieczorem wracamy do naszego pierwszego resortu Besakih Beach hotel ,gdzie następnego dnia po śniadaniu, zabieramy sprzęt i kierujemy się do Candidasan z planem 5 dni nurkowych. W Candidasan będziemy zakwaterowani w uroczym butikowym resorcie Benthos Resort. Candidasan to dość ciche spokojne miasteczko. Jego lokalizacja pozwoli nam na w miarę szybkie dotarcie do większości najlepszych miejsc nurkowych Bali. Mimo, że Bali jest zatłoczone i dość trudno po niej się podróżuje, Candidasan jest miejscem z którego podróże na miejsca nurkowe są najkrótsze.
Plan na kolejne dni to: śniadanie, transfer na miejsce nurkowe, dwa nurkowania z przerwą na przekąskę, odpoczynek i powrót do resortu lunch (w cenie). Po południu odpoczynek przy basenie lub szybkie wypady na plaże i miasto.
Podczas 5 kolejnych dni chcielibyśmy zanurkować na wraku Liberty, Manta Point na Nusa Penida oraz jeszcze kilku miejscach nurkowych tegoregionu.
Na Bali nurkować będziemy z dużej łodzi nurkowej, małych balijskich łódek oraz z brzegu, w zależności od specyfiki miejsca nurkowego i możliwości dotarcia. W tamtym rejonie można się spodziewać dużych ogrodów koralowych, sporych ławice ryb, tych dużych i małych oraz spotkań z mantami i Mola Mola. Chodź te drugie rzadziej odwiedzają Bali w październiku, manty są stałymi bywalcami :)
Gorąco wierzymy, że program wyjazdu zadowoli nawet tych bardziej wymagających. Postaraliśmy się, aby plan był napięty bez miejsca na nudę, ALE! z odpowiednim miejscem na odpoczynek.
Może o odpoczynku niewiele napisaliśmy w programie, ale znajdzie się też czas i na to :)


27 września - Wylot w kierunku Denpasar
28 września - Wieczorne zakwaterowanie w hotelu.
29 września - Zaczynamy od zwiedzania Sanur - Ubut, kończymy w Kintamani
30 września - Kintamani – wspinaczka na wulkan Batur – Ubud
01 października - Ubud - Bedugul Highland / Munduk area
02 października - Bedugul, jazda na rowerze, pływanie łodzią - Ubud
03 października - Ubud – Rafting – Wycieczka na plantacji kawy – Sanur 
04 października - Wykwaterowanie, przejazd w kierunku Candidasan
05 październik - Amed, ścianka oraz piramidy (ciekawe makro, rekiny oraz płaszczki) 2 nurkowania
06 październik - Tulamben – nurkowania z brzegu (Liberty Wreck, Drop off) 2 nurkowania
07 październik - nurkowania z łodzi (Blue Lagoon & Jetty) – 2 nurkowania
08 październik - nurkowania z łodzi (Tepekong & Mimpang) w poszukiwaniu MOLA. – 2 nurkowania.
09 październik - Nusa Penida –nurkowania z łodzi – (Manta Point, Crystal Bay)  – 2 nurkowania
10 październik - odpoczynek, plaża
11 październik - wykwaterowanie. koniec wycieczki. powrót do Polski

1 750 USD - koszt nurka przebywającego w pokoju DBL
3'351 PLN - cena biletu lotniczego zaktualizowana od 08.02.2019

 • Lot na pełnej trasie podróży
 • Zakwaterowanie w hotelach (opisane powyżej)
 • Śniadania
 • Lunch - 2 i 3 października i każdy dzień nurkowania
 • Opłaty za wstęp do wszystkich świątyń na trasie
 • Wszystkie wycieczki i opłaty opisane powyżej
 • Transfery z lotniska i te na trasie podróży
 • 12L butla z powietrzem i balastem
 • 10 nurkowań
 • Przewodnik nurkowy
 • Polski operator wycieczki
 • Sprzęt do nurkowania oprócz butli i balastu
 • Napoje alkoholowe i inne dodatki oferowane na łodzi
 • niektóre posiłki i wszystkie kolacje podczas wycieczki na Bali
 • Ubezpieczenie nurkowe
 • napiwki

Kilka miejsc nurkowych wymaga dodatkowej płatności, jeśli zdecydujemy się na nie:

 • 9 USD za dzień nurkowania w rejonie Amed
 • 58 USD dzień nurkowania w Manta Point i N. Penida
 • 55 USD nurkowanie nocne
 • 30 USD trzecie nurkowanie

Opcje zakwaterowania:

1 390 USD - koszt wyjazdu osoby nienurkującej przebywającej w pokoju DBL
2'229 USD - koszt osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju jednoosobowym

 • wypełnienie i podpisanie dokumentów:  umowa zgłoszeniewarunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • pierwsza płatność przy rejestracji 2 000 PLN, reszta najpóźniej 60 dni przed wyjazdem
 • posiadanie ważnego paszportu - minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • posiadanie praw do nurkowania min AOWD
 • 2019-09-27 00:00-2019-10-11 00:00
 • w ofercie
 • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat