Wyprawa nurkowa na Sipadan i Borneo

Mamy plan na przedłużenie wakacji! Zapraszamy Was na wyprawę do wyjątkowego miejsca. W sierpniu planujemy zanurkować na Sipadanie, należącym do ścisłej nurkowej czołówki. Kto nie marzy o dłuższych wakacjach, bambusowym domku, gdzieś gdzie piasek na plaży jest jak mąka, a miejsca nurkowe kipią bogactwem ryb i bujnych raf ?? Tych z Was, którzy mają ochotę wyrwać się na dwa tygodnie zapraszamy do Malezji.

  Wyjazd jaki tym razem chcemy Wam zaproponować to mix wypoczynku w domkach przy plaży, nurkowania i cztery dni zwiedzania tropikalnego lasu w dorzeczu rzeki Kinabatangan. Atrakcyjny rejon zarówno dla osób nurkujących i osób towarzyszących.
Miejsce w których chcemy spędzić najwięcej czasu to resort znajdujący się na wyspie Mabul. Kompleks łącznie z domkami gości, restauracją, recepcją, oraz centrum nurkowym znajduje się na plaży, tuż przy rafie koralowej rozciągającej się wzdłuż plaży. Nie trzeba być nurkiem, aby uczestniczyć w wyjeździe i podziwiać podwodny świat, snorkling w takim miejscu to prawdziwa przyjemność:)


  Wyjazd zaczynamy od lotem w kierunku Dubaju, dalej do Kuala Lumpur. W Kuala Lumpur zostajemy na dwie doby. Przystanek w stolicy Malezji to okazja do wypoczynku po długim locie, oraz szansa na zwiedzanie do niedawna najwyższych budynków świata "Petronas Towers" oraz bardzo ciekawej, dobrze rozbudowanej metropolii, która zaraz za Singapurem uważana jest za jedną z większych w Azji południowo wschodniej. Podczas dwóch dni zwiedzimy centralną część miasta z licznymi restauracjami, drapaczami chmur oraz słynne jaskinie Batu - miejsce pielgrzymek Hinduistów. W Kuala Lumpur zakwaterowani jesteśmy w hotelu, w centrum miasta i w rejonie Petronas Towers.

  Z Kuala Lumpur lecimy już w kierunku Siapadanu. W Tawau po 3 godzinnym locie kierujemy się na szybką łódź, która zawozi nas do kurortu. Tam kwaterujemy się w naszych pokojach, odpoczywamy, aby kolejnego dnia rozpocząć nurkowania. Będziemy zakwaterowani w niedawno oddanych do użytku Villach. Ich budowę rozpoczęto 2020 a ostatni "szlif" zakończono pod koniec 2022 roku. Resort w okresie pandemii przeszedł generalny remont. Myślę że do sierpnia nie zużyje się za mocno :)
Resort podzielony jest na kilka stref. Część villi znajduje się przy dużym basenie. Wolnostojące domki z nieco większą strefą prywatności przy mniejszym basenie obok. 
Centrum nurkowe i bar znajduje się na drewnianym molo do którego doprowadza drewniany pomost. Cześć restauracyjna i recepcja nieco głębiej w środkowej części resortu.
Pokoje tylu Luxory Villa są dość duże, ich powierzchnia to około 44m2, wyposażone są w klimatyzację, toaletę z ciepła i zimną wodą, balkon lub taras.
Dla szukających nieco większej prywatności istnieje możliwość zakwaterowania w wolno stojących domkach. Domki są nieco mniejsze bo około 34m2, mają podobne wyposażenie jak Ville. Ich głównym atutem jest lokalizacja i dużo większy balkon oraz dostęp do morza.


W resorcie zatrzymujemy się na 8 dni.Każdego dnia w planie mamy trzy nurkowania z łodzi i UWAGA 3 dni nurkowe na SIPADANIE !!
  Wyspa Mabul to nie tylko resort, to również niesamowite plaże i okolice. Ta znajdująca się na Morzu Celebes wyspa, to raj dla turystów. Większość mieszkających tam osób zatrudniona jest w pobliskich kurortach lub zajmuje się rybołówstwem. Odwiedzając ich w dwóch pobliskich wioskach zawsze można spotkać się z ich życzliwością i pomocą. Wyspa nie należy do dużych, ale żeby ją okrążyć należy poświęcić sporo czasu na wędrówkę.
Po tygodniowym pobycie na Mabul, rozpoczynamy drugą część wyjazdu, czyli 5 dniową wycieczkę, ze zwiedzaniem tropikalnego lasu Borneo i spotkaniem z orangutanami na czele !

  Po śniadaniu pakujemy walizki i szybką łodzią płyniemy w kierunku Semporna. W porcie przesiadamy się do autokaru i jedziemy około 4 godzin w stronę Lahad Datu gdzie robimy sobie przerwę na lunch. Po przerwie kolejne 2 godziny autokarem w kierunku Sukan. Resort jest bardzo dobrze oceniany wśród miejsc zakwaterowania rejonu Sukan. Powinien się wszystkim podobać :)
Resort jest dość wyjątkowy ze względu na jego położenie przy rzece Kinabatangan. Idealna lokalizacja na rzeczne wycieczki. Po zakwaterowaniu w resorcie lunch i pierwsza wycieczka łodzią w poszukiwaniu zamieszkujących okolicę zwierząt. Po wycieczce kolacja w restauracji przy rzece Kinabatangan. Gwarantowane super widoki :) Zaraz po kolacji edukacyjna prezentacja dotycząca zamieszkujących okolice zwierzaków przeprowadzona przez lokalnego przewodnika.


Kolejnego dnia tym razem przed śniadaniem wycieczka łodzią w poszukiwaniu ptaków i zamieszkujących okolicę zwierząt. Po śniadaniu wycieczka piesza po Hornbill Boardwalk w rejonie naszego resortu. Lunch w resorcie. Po przerwie spotkanie edukacyjne poświęcone orangutanom. Nieco później kolejny rejs łodzią. Kolacja.
Po rzecznych atrakcjach zmieniamy zakwaterowanie kierując się na północ w kierunku Sepilok. Ta trasie zatrzymujemy się Labuk Bay gdzie o określonej porze na platformie, skraju lasu spotkać można małpy długonose doprowadzi nas do niej edukacyjna ścieżka wzdłuż deszczowego lasu.
Podczas wycieczek łodzią możliwe że będziemy je widzieć siedzące gdzieś wysoko na gałęziach ale po wizycie w Labuk Bay każdy zobaczy je z bliska :) Po edukacyjnej wycieczce kierujemy się do Sepilok umieszczonego na skraju tropikalnego lasu. To wyjątkowe miejsce! Miejsce wybraliśmy z kilku powodów. Główny to jego standard oraz bliskość do lasu zamieszkiwanego przez orangutany. Podczas naszej poprzedniej wycieczki na Borneo jeden z Orangutanów towarzyszył nam przy śniadaniu. Kilka osób niestety nie dokończyła posiłku. Niespodziewany gość zjadł to co przynieśli :)  W resorcie jesteśmy zakwaterowani dwie doby więc szanse odwiedzin orangutana mamy duże :)

Jeśli się nie pojawi następnego dnia udamy się na platformę niedaleko naszego hotelu gdzie karminowe same przychodzą nieco bliżej odwiedzających ich turystów.
Powinniśmy mieć je dość blisko tak jak małpy długonose w Labuk Bay. Po karmieniu krótka wycieczka do żłobka orangutanów, a nieco później nowo wybudowanego ośrodka z najmniejszym na świecie niedźwiadkiem. Wycieczkę zakończymy przyjemnym spacerem w deszczowym lesie Borneo.
Następnego, ostatniego dnia w okolicach południa wykwaterowujemy się z resortu i kierujemy się w stronę lotniska.

PLAN:

29 lipiec - lot z Polski do Doha i dalej do Kuala Lumpur
30 lipiec - lądowanie w Kuala Lumpur o godzinie 14:25, wieczorny relaks
31 lipiec - zwiedzanie miasta
01 sierpień - lot do Tawau o 14:30, transfer busem, potem rejs szybką łodzią
                      na wyspę Mabulu, zakwaterowanie w resorcie
02 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt 
03 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt 
04 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt
05 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt 
06 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt 
07 sierpień - nurkowanie 3 x dziennie, zwiedzanie wyspy,  pobyt 
08 sierpień - wykwaterowanie, transport łodzią do Semporna Jetty,
                      transfer busem w kierunku Lahad Datu lunch i dalej do Sukan na
                      po południowa wycieczka łodzią
09 sierpień - wycieczki łodzią, wycieczki piesze
10 sierpień - transfer do Labuk Bay, Monkey Sanctuary zakwaterowanie w Sepilok
11 sierpień - Sepilok Orang utan / sun bear. Wycieczki po deszczowym lesie
12 sierpień - Transfer na lotnisko. wylot w kierunku Kuala Lumpur 14:10
13 sierpień - lądowanie w Warszawie około 12:15

*Uwaga ramowy plan może ulec zmianie!

4'380 USD - koszt wyjazdu dla osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju dwu osobowym
lub
5'285 USD - koszt wyjazdu dla osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju pojedynczym
 

koszt biletu około 5'850 PLN płatny dodatkowo (cena skalkulowana na 08.01.2023 wylot z Warszawy)
                                          

W cenie:

 • transfery na pełnej trasie wyjazdu.
 • dwa dni zakwaterowania ze śniadaniem w Kuala Lumpur.
 • zakwaterowanie na wyspie Mabul (8 dni / 7 nocy)
 • pełne wyżywienie 3 x dziennie plus napoje kawa, herbata, woda w resorcie na wyspie Mabul
 • 18 nurkowań z łodzi (3 dziennie) z gwarantowanymi 3 dniami nurkowymi na Sipadanie z możliwością rezerwacji kolejnych
 • butla + ołów
 • przewodnik nurkowy
 • 2 dni zakwaterowanie w rejonie Sukan z pełnym wyżywieniem 3 x dziennie plus napoje kawa, herbata, woda
 • 2 dni zakwaterowania w rejonie Sepilok z pełnym wyżywieniem 3 x dziennie plus napoje kawa, herbata, woda
 • wycieczki lądowe zgonie z opisem powyżej
 • polski opiekun grupy
 • składkę na fundusz TFG i TFP

Zachęcamy do skorzystania z opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Ubezpieczenie organizujemy przez firmę Allianz w cenie 5% wartości wyjazdu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu oferowanym przez Allianz.
Kliknij i pobierz:
- OWU Globtroter
- CERTYFIKAT ochrony COVID-19 do OWU Globtroter
- Karta Produktu Globtroter

UWAGA ! Ubezpieczenie można zawierać przy pierwszej wpłacie i podpisaniu umowy.

Prowadzący: Krzysztof i Paulina Wnorowscy 

Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia podróżnego i nurkowego
 • wydatków własnych
 • wypożyczenia sprzętu oprócz ołów i butla
 • posiłków w Kuala  Lumpur (śniadanie wliczone w cenę)
 • napiwków dla taxi, przewodnika, recepcja
 • 140RM/dziennie (ok. 34 USD) opłata nurkowa wyspy Sipadan. W naszym przypadku 3 x 140RM
 • zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi podróży w czasach pandemii.
  Na dziś 08.02.2023 Malezja przywróciła zasady podróżowania z przed 2019 roku. Nie wymaga dodatkowych szczepień oraz wyników testów przeciw COVID19
  https://www.iatatravelcentre.com/MY-Malaysia-passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
  ALE !! Resort w którym będziemy zakwaterowani otwarty jest tylko i wyłącznie dla w pełni zaszczepionych turystów.
   
 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: KLIKNIJ: umowa zgłoszenie, warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej
   
 • Wpłata 4'000 zł, reszta najpóźniej 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem imprezy
   
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
  Przesłać skan paszportu na nasz adres email: info@cn-tryton.pl
   
 • Wypełniając formularz rejestracyjny proszę o podanie DOKŁADNYCH DANYCH (imię i nazwisko) zgodnych z posiadanym paszportem.
   
 • Uprawnienia nurkowe AOWD i/lub Deep Diving z minimum 24 zalogowanych nurkowań. Osoby nie nurkujące są również mile widziane

Polub nas

Udostępnij

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat