O Dahabie nie trzeba za wiele opowiadać. To właśnie tu można spotkać legendarnych nurków którzy bija rekordy głębokości oraz freediverów którzy na wstrzymanym oddech w legendarnym Blue Hole przy linie znikają w otchłani na kilka minut.
Miejsce jest niewątpliwie magiczne. Nie można go porównać do żadnego innego miejsca w Egipcie. Dahab zawdzięcza swój klimat europejskim hipisom którzy wybrali sobie to miejsce na przysłowiowy "Chillout". Knajpy w których zamiast egipskiej muzyki słychać caffe del mar usytuowane nad brzegiem zatoki Akaba przyciągają chcących się odprężyć turystów z całego świata. Nurkowie, surferzy, freedivingowcy w ciągu dnia spędzają czas nad morzem a późnym popołudniem przesiadują w knajpach nad brzegiem zatoki. Jeśli jeszcze nie byłeś w Dahab to koniecznie musisz tam pojechać. Ci co byli powinni podzielić nasze opinie.
Wrzesień wydaje się dobrym momentem na wyjazd do Dahab. Temperatura wody powinna być już nagrzana przez lato a powietrza bardziej umiarkowana bez uciążliwych upałów.
Na wyjazd do Dahab zapraszamy osoby od stopnia OWD do poziomu zaawansowanego oraz osoby zainteresowane kursem Freediving. 
Program nurkowy i freedivingowy ułożymy w taki sposób aby każdy był zadowolony. Rafy Dahab ją równie ciekawe na niewielkiej głębokości do 18m jak również zadowolą bardziej wytrawnego nurka nieco głębiej.
Co ważne w wyjeździe mogą uczestniczyć osoby nie nurkujące. W Dahab nie będą się nudzić.

Na wyjazd zapraszamy również osoby zainteresowane Freedivingiem. Podczas wyjazdu istnieje możliwość zdobycia uprawnień freediving. 

Zakwaterowani będziemy w hotelu Planet Oasis przy głównej promenadzie. Jest to naszym zdaniem najlepsza lokalizacja na jaką moglibyśmy się zdecydować. Będziemy mieli blisko do centrum nurkowego, restauracji, kawiarni i miejsc spacerowych.

Na nurkowania będziemy się wybierać jeepami w miejsca oddalone o max 10-15min drogi. W planie naszego pobytu mamy 10 nurkowań z brzegu, dwa każdego dnia. Przy dobrej pogodzie będziemy mogli wybrać się jednego dnia łodzią na południowe rafy lub na nurkowanie nocne. Plan poszczególnych dni nurkowych omówimy pierwszego dnia wyjazdu.
Na pewno nie zabraknie takich miejsc jak legendarne Blue Hole, Caves, 3pools i inne. Rafy Dahab są bardzo różnorodne pod względem układu dna. Często są to wąwozy, opadające ściany raf, tunele przez które można swobodnie przepływać. Przy dobrej widoczności i dużej ilości rym na co liczymy wyjazd będzie bardzo, bardzo udany

Przy rezerwacji miejsc proszę o wpłatę 1'000 PLN. Resztę kwoty należy opłacić na około 30 dni przed wylotem.