Tajlandia pełna smaku

  • 2018-04-07 20:05-2018-04-19 19:30
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Tajlandia to bez wątpienia kraj który wiele osób kojarzy się z niesamowitą azjatycką kuchnią, rozrywką oraz ciekawymi nurkowaniami. Dołącz do nas i przeżyj niesamowitą przygodę gastronomiczno nurkową :)

Chcemy wam zaprezentować Tajlandię w nieco inny sposób. Byliśmy tam kilka razy i wiemy jak pokazać wam ją w wersji nieszablonowej, w wersji pełnej przygód i niesamowitych doznań. Zaplanowaliśmy dwa rejony w których spędzimy nasz urlop. Ko Lanta, wyspa z której będziemy wypływać na nurkowania, wybierać się na wycieczki lądowe na wodospady, lasy mangrowe oraz wieczorne i późno popołudniowe imprezy. W Bangkoku zakwaterowani w turystycznej dzielnicy zwiedzimy najciekawsze miejsca miasta takie jak Pałac Królewski, śpiący budda, targ na rzece oraz okoliczne tętniące ulice nocną porą.
Wyjazd jaki chcemy wam zaprezentować jest zaadresowany do nurków od stopnia podstawowego po zaawansowanych. W wyjeździe mogą również uczestniczyć osoby nie nurkujące. Hotele w których będziemy się zatrzymywać są na wysokim poziomie z licznymi atrakcjami w okolicy na które nikt nie będzie narzekać.

Ko Lanta to sporych rozmiarów wyspa na Morzu Andamańskim w prowincji Krabi, na zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Słynie ze swoich szerokich, białych plaż, cudownych zachodów słońca i spokojnej, sprzyjającej relaksowi atmosfery. Nie ma tu głośnych „full-moon parties” z hordami pijanych dzieciaków. Jest za to wspaniała przyroda, wyśmienita tajska kuchnia i świetna baza kameralnych hoteli. W zasięgu wzroku i krótkiego rejsu wygodną łodzią są też jedne z najwspanialszych miejsc nurkowych Tajlandii.
Wielu nurkom hasło „Tajlandia” kojarzy się jedynie z Symilanami, ale to właśnie tutaj w Krabi niedotknięte tajfunami , tsunami i masowym najazdem turystów parki morskie południowego wybrzeża andamańskiego zachwycają nurków i czekają na odkrycie.
Poza łatwym dostępem do wspaniałych raf, Ko Lanta to także piękne widoki, wodospady i jaskinie ukryte w dżungli, masaże na plaży i szum kokosowych palm. Wyspa oferuje świetną bazę hotelową, setki wspaniałych restauracji i barów, dostęp do doskonałej opieki medycznej i wszelkie inne wygody - nie zawsze będące standardem w Tajlandii.

Na Ko Lancie zakwaterowani będziemy w jej północnej części w jednym z ciekawszych resortów wyspy. Resort Laguna Beach położony jest przy szerokiej plaży z dostępem do morza i kilkoma restauracjami w okolicy. Na jego terenie znajduje się basen, spa i mnóstwo zieleni. Zaledwie 2km dzielą go od niewielkiego miasteczka pełnego barów, restauracji i wieczornych atrakcji. To bardzo dobra lokalizacja oraz dość wysoki standard zakwaterowania przy przystępnej cenie.

Codziennie do resortu będzie po nas przyjeżdżał transport zabierając nas na nurkowanie. Dziennie będziemy robić 2-3 nurkowania z łodzi. Łódź nurkowa jest bardzo komfortowa. Na jej pokładzie poza nurkowaniem będziemy jadać posiłki, wcześnie rano śniadanie w drodze do miejsca nurkowego oraz popołudniu lunch. Nurkowania powinniśmy kończyć późnym popołudniem mając jeszcze czas na zwiedzanie okolicy i wycieczki po plaży lub do miasta.

Pod koniec części nurkowych mając dwa dni w Ko Lancie chcielibyśmy nieco pozwiedzać. Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy bez wątpienia jest skuter :) Wypożyczamy jedno/dwu osobowe skutery i jedziemy na wycieczkę. Wynajęcie skutera nie kosztuje więcej niż 10-15 USD za dobę. Do planu naszej podróży należy wpisać wodospady, wycieczkę łodzią miedzy mangrowym lasem, przystanki na przepyszne jedzenie, zdjęcia i wycieczki do parku oraz miejsc widokowych. Kończąc każdy dzień wycieczek lądowych obowiązkowy przystanek z zachodem słońca. Jeśli po pierwszym dniu znudzi się nam jazda skuterem możemy zawsze wybrać się np na całodzienna wycieczka na wyspę Pipi lub korzystać z atrakcji jakie daje nam resort i okolica :)

Drugą częścią wyprawy będzie trzy dniowy przystanek w Bangkoku. Zakwaterowani w turystycznej części stolicy Tajlandii w hotelu Tints of Blue Hotel będziemy mieli dobry start do pieszych wycieczek. Hotel jest bardzo komfortowy z idealną lokalizacją, blisko stacji metra, centrów handlowych oraz tętniących turystycznych dzielnic. W planie naszego pobytu mamy wycieczkę do Pałacu Królewskiego, śpiącego buddy, wycieczkę do targu na wodzie oraz dużo czasu wolnego na zakupy w największym chyba na świecie targu na świeżym powietrzu gdzie za niewielkie pieniążki można się nieźle obkupić. Plan na pobyt w Bangkoku zostawiamy otwarty, wspólnie zastanowimy się nam programem bo atrakcji tam jest bardzo, bardzo dużo.

 7 kwietnia - lot z Polski przez Helsinki, Bangkoku do Krabi
 8 kwietnia - lądowanie w Krabi o około 18:45; Transfer około 2 godziny do resortu, zakwaterowanie, odpoczynek
 9 kwietnia - nurkowanie
10 kwietnia - nurkowanie
11kwietnia - nurkowanie
12 kwietnia - nurkowanie
13 kwietnia - nurkowanie
14 kwietnia - wycieczka skuterem w około wyspy. Wodospady, parki, las mangrowców
15 kwietnia - wycieczka skuterem w około wyspy lub wycieczka łodzią na wyspę Pipi
16 kwietnia - lot do Bangkoku, zwiedzanie miasta
17 kwietnia - wycieczka do starego miasta, Pałac Królewski, śpiący budda
18 kwietnia - wycieczka za miasto na targ na rzece lub zakupy
19 kwietnia - lot do polski

Koszty:
1'380 USD - koszt osoby nurkującej
  780 USD - koszt osoby nie nurkującej
3' 879 PLN - koszt biletu na trasie Polska - Krabi - Bangkok - Polska (kalkulacja z 30.11.2017)
 

Cenie zawiera:
- lot na pełnej trasie wycieczki. Polska - Krabi - Bangkok - Polska
- 8 noclegów w Ko Lancie
- 3 noclegi z Bangkoku
- transfery z lotniska do hoteli
- transfery na łódź nurkową
- śniadania w każdy dzień pobytu, lunch w dni nurkowe
- napoje w wersji nielimitowanej na łodzi (Cola, woda, kawa, herbata). W hotelach tylko do śniadania
- 5 dni / 10 nurkowań, ołów, butla 12L
- przewodnik nurkowy, opiekun grupy
- bilety do parków nurkowych, dopłaty paliwowe w sumie około 245 USD

Cena nie zawiera:
- Kolacji oraz obiadów poza dniami nurkowymi
- Napojów poza łodzią
- Wycieczek (będziemy poruszać się komunikacją miejską w Bangkoku a na Ko Lancie skuterem.
  Koszty będą minimalne)
- dodatkowych nurkowań około 30 usd/nurkowanie
- Biletu wejścia do muzeów, Pałacu Królewskiego
- Ubezpieczenie Nurkowo - Podróżnego
- Napiwków
- W wycenie nie skalkulowana transferów lotniskowych w Bangkoku. Skorzystamy z metra lub taksówek. 
- Osoby nie nurkujące towarzysząca na łodzi płaci 60 USD/dziennie


Powyższa cena jest ważna przy grupie minimum 12 osób.

Rezerwując wyjazd proszę o wpłatę 2'000 PLN. Ostatnia wpłata będzie płatna na 30 dni przed wylotem.

  • 2018-04-07 20:05-2018-04-19 19:30
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat