Nurkowanie w Islandii. Wyjazd nurkowo - turystyczny

  • 2018-08-04 16:20-2018-08-11 18:55
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Administratorem danych osobowych jest "C.N. Tryton S.C. Krzysztof Wnorowski Waldemar Wnorowski" z siedzibą w Gdańsku przy ul. Pniewskiego 7/1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Islandia to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących krajów nordyckich. Ta wyjątkowa kraina jest najmłodszym obszarem kontynentu europejskiego. Chociaż wyspa położona jest na południe od Północnego Koła Podbiegunowego, to klimat panujący na Islandii należy do umiarkowanych.
Nurkowanie w Islandii należy do jednego z tych które trzeba zobaczyć.
Zapraszamy na wyjazd!! Nurkowanie Islandia

Islandia to malownicza wyspa położona na południe od północnego koła podbiegunowego. Z powodu takiej lokalizacji, latem słońce świeci tutaj prawie przez 24 godziny, a w zimie panują całodniowe ciemności. „Ziemia Lądu i Ognia” – to inna nazwa Islandii, nadana z powodu występujących wulkanów i gejzerów wmieszanych w krajobraz krainy wiecznych śniegów i lodowców.
Nieskazitelna przyroda, prawdopodobnie jedyna taka w Europie, wartkie strumienie, piękne rzeki i jeziora geotermalne, kwitnące łąki, pola lawy, zachwyci każdego turystę. Islandia jest idealnym miejscem na spędzenie aktywnych wakacji w ciszy i spokoju.
Tym razem w ofercie jaką wam przygotowaliśmy skupiliśmy się bardziej na zwiedzaniu z niewielką jak na pozostałe nasze oferty wyjazdów ilością nurkowań :) Islandia jest tak piękną i kolorową krainą że szkoda całe dnie spędzać pod wodą :)

Wyjazd Nurkowanie w Islandii zaplanowaliśmy na tygodniową wycieczkę z dwoma dniami nurkowymi, pozostałe dni to wycieczka objazdowa wokoło wyspy z uwzględnieniem najciekawszych i najwaleczniejszych miejsc turystycznych Islandii.

Uwaga !! Poniższa oferta zaplanowana jest na tydzień z opcją wydłużenia pobytu do 10 dni. Jeśli jesteś zainteresowany pobytem dłuższym niż poniższy napisz do nas.
W przypadku dużej ilości zainteresowanych osób możliwe że uda się przekonać pozostałych do nieco dłuższego wypoczynku.

Islandia jest jednym z droższych jak nie najdroższych miejsc świata. Infrastruktura zakwaterowań lub noclegów jest bardzo droga lub jej po prostu w niektórych miejscach nie ma. Aby zrealizować dość niecodzienną wycieczkę podczas której zwiedzimy większą część Islandii zdecydowaliśmy się na podróż i zakwaterowanie w Camperach. Auta dostępne są w wersji 2-5 osobowych. Wyposażone są w łóżka, kuchenkę, miejsca na przechowanie bagażu, lodówkę, zlew, stół i miejsca siedzące. W zależności od ilości osób, rodzin, par lub grup znajomych będziemy starali się dostosować dogodne miejsce dla każdego. Jak się można domyśleć ilość aut i tym samym ilość osób nie może być dużą ze względu na logistykę podróży dlatego już teraz zachęcam do kontaktu lub rezerwacji miejsc.
Sprzęt nurkowy będzie przechowywany w oddzielnej przygotowanej na sprzęt nurkowy przyczepce. Będzie on podczepiony do Campera przewodnika.
Nocować będziemy na polach campingowych, zazwyczaj tuż przy atrakcjach turystycznych na trasie naszej podróży w około Islandii.
Pola Campingowe są doskonale przygotowane dla turystów. Wyposażone są w bardzo czyste toalety, bary, restauracje miejsca zieleni z ławkami, stolikami. W niektórych znajdują się również domki letniskowe.
W grupie 3-4 camperów z polskojęzycznym przewodnikiem. Mieszkańcem Islandii będziemy ją zwiedzać od podszewki. Wyjazd nie jest organizowany przez duże biuro podróży w którym często miejsca zwiedza się po łepkach spiesząc się do kolejnego punktu programu.
Podczas naszego wyjazdu to my ustalamy gdzie i o której jedziemy dbając o poniższy plan programu wycieczki.

Plan wyjazd układa się następująco:

Dzień 1 wylot z Gdańska, lądowanie o godzenie 18:10 w Keflaviku. Spotkanie z naszym Polskim przewodnikiem, Zakwaterowanie w Camperach, transfer na pobliskie miejsce noclegowe w okolicach Reykjaviku około 50 km od lotniska. Dla nie strudzonych czas wolny na spacer lub drobne zakupy lub basen.

Dzień 2 rano wstajemy wypoczęci i uśmiechnięci pełni dobrego humoru. Po posiłku i porannej kawce ruszamy na zwiedzanie stolicy Islandii. Plan zwiedzania ustalamy razem przy porannej kawce, uzależniony jest on oczywiście od pogodą i dostępnością różnych atrakcji. Możemy pospacerować po starym mieście odwiedzić muzea punkty widokowe, basen lub na przykład wybrać się w rejs statkiem na oglądanie wielorybów.

Dzień 3 kolejny piękny i radosny poranek po porannej rytualnej kawusi pakujemy sprzęt i jedziemy nad ocean w okolice półwyspu Reykjanes. Do wyboru mamy kilka ciekawych nurkowych. Drugie miejsce nurkowe tego dnia to jezioro Kleifarvatn w którym znajdują się gorące wyziewy wulkaniczne. Po drodze zwiedzimy półwysep Reykjanes, Jest on bardzo aktywny sejsmicznie i pełen niesamowitych widoków. Po powrocie do Reykjaviku czas wolny.

Dzień 4 Wyruszymy na kolejny dzień nurkowy. W planie dwa nurkowania. Jedno zrobimy w oceanie, drugie w szczelinie "Silfra". Jest to fragment pęknięcia między płytą Euroazjatycką a Północnoamerykańską, widoczność tam może być niesamowita. Po nurkowaniach udamy się na zwiedzanie tak zwanego złotego kręgu jednego z najczęściej odwiedzanych obszarów Islandii w skład którego wchodzą takie atrakcje jak park narodowy Tingvellir, gejzery czy wodospad gullfos oraz wielu innych ciekawych miejsc.

Dzień 5 opuszczamy stolicę by wyruszyć w kierunku Landmannalaugar. Czekają tam na nas spacery po górach i oczywiście niesamowite widoki oraz kąpieli w naturalnych gorących źródłach. W drodze zobaczymy wulkan Hekla i wodospad Skogafoss. Istnieje możliwość zostania tam na noc lub podróż dalej do kolejnego miejsca np.Hella lub Vik.

Dzień 6 Kolejny dzień zwiedzania Islandii. Zobaczymy takie miejsca jak lodowiec Myrdalsjokull, Vatnajokull i jezioro Jokulsarlon po którym można popływać wśród gór lodowych. Na nocleg zatrzymamy się w okolicach Hofn lub jak pogoda i czas pozwolą w okolicach Egilsstadir

Dzień 7 dalej w drogę w kierunku  Asbyrgi. Po drodze odwiedzimy jeden z najpotężniejszych wodospadów Europy Dettifos. Potem Husavik, jezioro Myvat i dalej w kierunku Akureyri. Nocleg na jednym z pól campingowych

Dzień 8 wstajemy,  śniadanko kawka i dalej w drogę by wrócić do stolicy przed południem na relaksacyjną kąpiel w błękitnej lagunie tuż przed powrotem do Polski. W drodze na lotnisko zatrzymamy się w kolejnych miejscach widokowych np.Barnafoss. Na lotnisku oddajemy nasze auta i o 18:55 wsiadamy do samolotu.

Dzień 9 lądowanie w Polsce, krótko po północy

Powyższy plan jest ramowym i może ulec niewielkim zmianom z powodów pogody i opóźnień na trasie zwiedzania lub innych sił wyższych.

KOSZTY:
około 11'990 PLN - osoba nurkująca cena uzależniona jest od ilości osób i rodzaju Kampera
około 10'490 PLN - osoba nie nurkująca 

W cenie wliczone jest:
- bilet lotniczy
- transfer do i z lotniska
- wynajęcie kampera
- paliwo
- 4 nurkowania
- butle oraz pasy balastowe
- opłaty za postój na polach kempingowych
- opiekę polskiego przewodnika

Cena nie zawiera:
- wyżywienia
- ubezpieczenia turystyczno nurkowego
- wypożyczenia sprzętu nurkowego

  • 2018-08-04 16:20-2018-08-11 18:55
  • w ofercie
  • ZAPISZ SIĘ

Polub nas

Udostępnij

Komentarze

komentarze obsługiwane przez Disqus

Nigdy nie nurkowałeś?

Dowiedz się jak zacząć podwodną przygodę!

Stronę przegląda się wygodniej trzymając urządzenie poziomo.

Zamknij ten komunikat